Na YouTube se testuje uzamčení obrazovky. K čemu je a jak ho zapnout?

YouTube aplikace uzamčení obrazovky experiment

Je to jen pár hodin, co jsme vás informovali o tom, že se v rámci aplikace YouTube testuje nové praktické gesto pro rychlé spuštění přehrávání ve dvojnásobné rychlosti. Ve skutečnosti však nejde o jediný veřejně dostupný experiment, který momentálně populární video portál rozjel. Současně je možné v aplikaci vyzkoušet třeba i nové “uzamčení obrazovky”, které poslouží jako ochrana před neúmyslnými dotyky, jimiž je možné nechtíc video pozastavit, posunout či vypnout.

YouTube
YouTube

“Uzamčení obrazovky při sledování videa zablokuje dotykové ovládání, aby kvůli náhodnému klepnutí nedošlo k pozastavení, přeskočení nebo narušení videa. Při sledování videa v režimu celé obrazovky klepněte v levém horním rohu obrazovky na ikonu ozubeného kola a vyberte možnost Uzamčení obrazovky,” stojí v oficiálním popisu experimentální funkce, která může skvěle posloužit (doufáme tedy, že ji Google nakonec zavede natrvalo) třeba v případech, kdy jde zařízení s puštěným videem do rukou dětem.

Uzamčení obrazovky si mohou na tradičním místě zapnout předplatitelé YouTube Premium. K testování bude k dispozici do 5. srpna a týká se logicky jen mobilní aplikace.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často si omylem klepnete do přehrávání?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)