YouTube aplikace testuje nové gesto pro zapnutí 2x rychlejšího přehrávání

YouTube gesto 2x rychlost přehrávání experiment

Mimo jiné posluchači či diváci podcastů mají v oblibě si na YouTube pustit video třeba i ve dvojnásobné rychlosti. Pokud stíhají vnímat, jde o ideální způsob, jak čas strávený u jednoho pořadu zkrátit na polovinu. I vývojáři mobilní aplikace této světově nejpopulárnější video služby si uvědomují, jak oblíbené toto přepínání je. Proto je 2x rychlejší přehrávání aktuálně předmětem nového testování, které přináší do aplikace nové související gesto.

YouTube
YouTube

V současné době je v mobilních zařízeních k úpravě rychlosti přehrávání nutné klepnout na okno videa, nechat si zobrazit ovládací prvky, stisknout ozubené kolečko nastavení v pravém horním rohu, otevřít nabídku s rychlostmi a pak jednu požadovanou vybrat. Celkově se jedná o proces čítající čtyři klepnutí, což rozhodně není něco, co by chtěl divák, toužící po vyšším tempu, podstupovat příliš často. A brzy možná nebude muset.

YouTube nyní testuje funkci s názvem “Dlouhé stisknutí jako spouštěč dvojnásobné rychlosti přehrávání”. Ta je dočasně dostupná pro všechny Premium uživatele, kteří si ji pro aplikaci aktivují na stránce s dobrovolnými experimenty. “Když při sledování videa dlouze stisknete jakékoli místo na přehrávači, video se automaticky začne přehrávat dvojnásobnou rychlostí,” stojí v oficiálním popisu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často přepínáte rychlost přehrávání na YouTube?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)