YouTube zruší své Stories. Populárnější Shorts pojedou dál

YouTube Stories Příběhy konec zrušení oznámení

Snapchat jim dal největší slávu a všechny ostatní sítě se je vehementně snažily implementovat, i když to někdy moc nedávalo smysl. Řeč je o Stories neboli Příbězích či “storíčkách”, tedy o krátkých videích natáčených na výšku, která po nějakém čase nenávratně zmizí. Tuto populární sekci zavedl kdysi také YouTube, nicméně teď ji zase pouští k vodě. Google oznámil, že krátké a mizející video příběhy z aplikace zmizí úplně kompletně s celou funkcí. Konec YouTube Stories nastane 26. června.

“Dnes můžete na YouTube tvořit mnoha způsoby – od komunitních příspěvků přes Shorts až po dlouhé a živé vysílání. Abychom upřednostnili tyto klíčové funkce, Stories / Příběhy zmizí. Od 26. 6. 2023 již nebude možnost vytvořit nové. Platnost Příběhů, které budou k tomuto datu již přidané, vyprší 7 dní po jejich původním sdílení,” píše Google v oficiálním oznámení. Stories pravděpodobně nebudou ani velké části diváků chybět, i když byly mnohem méně viditelné než zmíněné Shorts.

YouTube
YouTube

Formát Shorts je druhým, který na YouTube nabízí videa na výšku, ale v tomto případě trvalá. Vývojáři dlouhodobě servírují tuto sekci mezi běžná videa a to je mnohým uživatelům proti chuti. Tato krátká videa, která konkurují například obsahu na TikToku či Facebook Reels, jsou ovšem evidentně úspěšná. Není tedy divu, že si je YouTube ponechá.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak vnímáte videa na výšku na YouTube?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)