YouTube Music dohání konkurenci, přidává nové možnosti pro playlisty

youtube music řazení hudby

Služba YouTube Music přidává další nové funkce, kterými se snaží přiblížit své konkurenci na poli streamovacích služeb. V nedávné době představila předplatné pro studenty, tentokrát se inovace týkají playlistů. Ačkoliv se to může zdát jako samozřejmost, YouTube Music až donedávna nepodporovala možnost řazení hudby v playlistu podle abecedy, to se však nyní mění. Stejně tak služba přidává nový playlist, který slouží jako výběr těch nejlepších nově vydaných skladeb.

YouTube Music
YouTube Music

YouTube Music uvádí: nové způsoby pro řazení hudby

Řazení skladeb bylo až doposud u YouTube Music postaveno na pořadí, v jakém je uživatel do playlistu přidal. Tento způsob řazení přináší jisté výhody – nemusíte procházet celý seznam skladeb, abyste nalezli ty nejnovější písně. V rámci velkého množství skladeb se však tento systém stane snadno nepřehledným. Nyní YouTube Music přináší i další možnosti pro řazení hudby. Stále zůstává zmíněná možnost, nově si však mimo to můžete zvolit také řazení skladeb vzestupně i sestupně podle abecedy. Ostatně tak, jak to už dávno umí například Spotify a další hudební přehrávače.

Jako výchozí je pak stále nabízena původní možnost, kliknutím na tuto volbu si však nově můžete zvolit i mezi dvěma zmíněnými variantami. Volba se pak vztahuje pouze na daný playlist, případně oblíbené skladby, album apod. Tato možnost by se měla objevit ve verzi 3.29 na všech Android zařízeních.

Speciální playlist zařídí, že vám už žádná novinka neuteče

Kromě nových možností pro řazení hudby přidává YouTube Music další novinku, známou z jiných streamovacích služeb. Jedná se generovaný playlist složený z nejnovějších skladeb. Tento typ seznamu skladeb pak můžete využít pro objevování nové hudby. Stejně jako ostatní seznamy skladeb je pak lze přidat do osobní knihovny a přehrávat offline.

Od personalizovaného mixu se pak liší tím, že je sestavován podle grafů YouTube, zůstává tak pro všechny uživatele stejný. Obnovovat se bude každý pátek. Dále můžete vyhledat žebříček sta nejlepších skladeb, který se stejně jako v předchozím případě sestavuje podle statistik YouTube. Zmíněné řazení hudby i playlist obsahující tipy na nejnovější skladby jsou sice v YouTube Music novinkou. Na poli streamovacích služeb se však již jedná o celkem zaběhnutou věc, můžete se tak s nimi kromě zmíněného Spotify setkat také u Apple Music, nebo Deezeru.

Používáte u přehrávače řazení hudby podle abecedy?

Zdroj: nový playlist, řazení hudby

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)