YouTube Music chce proti Spotify vyrukovat s jeho nejoblíbenější funkcí

YouTube Music doporučování hudby

Hudební streamovací služba YouTube Music přichází po měsících dohánění konkurence s funkcí, na kterou mnozí uživatelé čekali a která může opět přilákat další předplatitele. Jde o nástroj, kterým je dlouhé roky proslulé hlavně Spotify, u kterého je považován za téměř dokonalý. Řeč je o doporučování hudby, které se dostalo do YouTube Music v jedné z posledních aktualizací. Playlisty složené ze skladeb, které by se vám mohly podle předchozích aktivit líbit, budou dostupné na hlavní obrazovce aplikace. Tedy na místě, kde se už nyní nacházejí třeba tipy pro relaxační, energickou či českou hudbu.

Doporučování hudby má v YouTube Music podobu playlistů s názvem Můj Mix (My Mix) s pořadovými čísly. Před nimi stojí ještě i Můj Supermix (My Supermix), který byl dříve samostatnou položkou obhospodařující tuto funkci v omezené podobě. Hudební verze YouTube je teď Spotify zase o kus více podobná. Nejen vizuálně, ale i funkcemi. Doporučování skladeb na základě předchozích zájmů uživatele patří mezi ty nejvýznamnější. Rozdíly mezi těmito službami se týden za týdnem výrazně smazávají.

YouTube Music
YouTube Music

Kterou z těchto služeb používáte?

Zdroj:

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)