Aplikace YouTube přeházela playlisty. Bude vám to vyhovovat?

YouTube aplikace playlisty carousel nabídka

Mobilní aplikace populární video platformy YouTube prochází malou, ale z pohledu uživatelů velmi citlivou změnou. Na Androidu i v iOS se začíná objevovat předělaná sekce zobrazující vytvořené playlisty. Ty se již některým uživatelům neukazují seřazené pod sebou, ale poskládané vedle sebe v takzvaném carouselu. Tedy v horizontální rolovací nabídce, kterou se prochází potažením prstu vpravo či vlevo. Toto řešení má své velké výhody i nevýhody.

YouTube
YouTube

Karta Knihovna, ve které se playlisty nacházejí, je po této změně mnohem “kratší”, takže není potřeba při procházení velkého množství vytvořených seznamů videí tolik rolovat směrem dolů. Na druhou stranu ani nový carousel, který playlisty posunul i na vyšší pozice, není zatím úplně přívětivý. V prvních dvou okýnkách jsou položky Přehrát později a Oblíbená videa jako doposud, pak následuje osm dalších položek. Standardně jsou řazeny dle data vzniku.

Pro přístup ke všem seznamům je třeba klepnout na tlačítko Zobrazit všechny, takže se může hledání hlouběji schovaného playlistu dost protáhnout. V rozšířené nabídce je opět řazení za sebou. Vyloženě nešikovné je umístění tlačítka Nový playlist až na konec carouselu. Snad si s tímto řazením ještě vývojáři pohrají, než by případně nová sekce vyrazila do mobilů všem. Momentálně je asi předmětem testování.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám líbí nový carousel s playlisty?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)