Menu

Virtuální realita vždy a všude. YouTube dostává novou funkci

Společnost Google svoji aplikaci Youtube pravidelně aktualizuje o stále nové a nové prvky, a to i přesto, že se jedná o jednu z nejznámějších a pravděpodobně i nejoblíbenějších aplikací určenou ke sledování videí. Nový update, který je již k dispozici ke stažení v obchodě Google Play, nabídne podporu virtuální reality pro majitele “brýlí” Google Cardboard. Na první pohled se sice nejedná o kdovíjakou novinku, neboť 360stupňová videa jsou dnes již starší záležitostí.

Po podrobnějším prozkoumání nejnovější Youtube aktualizaci ovšem zjistíte, že podpora pro virtuální realitu byla přidána u všech videí, a sice i u těch, která původně nebyla natočena pro VR (v takovémto případě se obrazovka rozdělí na dvě části a videa poté můžete sledovat takovým způsobem, jako byste se nacházeli v kině). Pokud je tedy vaše zařízení rozměrově kompatibilní s “Cardboardy”, můžete VR hravě vyzkoušet. Při sledování videí stačí ťuknout na 3 tečky symbolizující nastavení a zvolit možnost “Cardboard”.Video se poté začne přehrávat ve formátu virtuální reality, přičemž stisknutím displeje zařízení (obraz) kalibrujete.Pro více informací o virtuální realitě skrze kartónové brýle Google Cardboard navštivte tento odkaz.

VR s aplikací Youtube a Google Cardboard

google cardboard youtube VR

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free

 

Zdroj:Youtube-global.blogspot.cz

 

Komentáře

Radimkozak

Worepix 0

7.11.2015 16:20

Ale toto má už pár dní

Patrik N

z aplikace
7.11.2015 16:32

Worepix: To jsi přečetl pouze nadpis? Vždyť v článku píší, že aktualizace s touto funkcí už v GP je….

Var-G

Var-G

7.11.2015 17:16

Goohle Cardboar: Pro mě maximální zklamání a vyhození peněz. Vůbec nic to se mnou nedělá a nepřipadám si “jako bych byl v tom”. Četl jsem jak se při tom lidi potí, jak je to reálné atd. Zbytečná věc pro mě, raději už nikdy nějaké papírové VR kupovat nebudu a raději si koupím Oculus, ikdyž ten bohužel nebude pro notebooky (ale to se nějak určitě podaří rozchodit).

Faktuzorigamax

7.11.2015 18:29

Vždy když vidím někoho s kusem krabice na hlavě a telefonem s obrovským jasem pár cm před očima … a ke všemu to nazývá virtuální realita … těžko si pak následující dny představím většího hlupáka.

Cateye

Cateye

7.11.2015 18:42

Var-G: Být tebou tak si raději OR někde vyzkouším, protože to omezení NB není jen tak pro srandu králíkům. Je rozdíl vyhodit pár korun za cardboard a nebo několik tisíc za OR, když na to nebudeš mít železo….

blecha

blecha

8.11.2015 8:44

poradí někdo nejlepší cardboard? Díval jsem, že je jich více a nejen ta nejlevnější krabicová, ale i třeba z pěnové atd tak nevím zda jsou v nich nějaké rozdíly nebo jde jen o cenu a použitý materiál a zbytek je asi stejný že?

RSS (komentáře k článku)