TOPlist

YouTube si zřejmě střílí z uživatelů adblocku! Kde je problém tentokrát?

YouTube adblock
  • Platforma pro sdílení videí YouTube nepolevuje v boji proti adblockům
  • Uživatelé blokující reklamy mají vážné problémy s přehráváním videí
  • Některým nefunguje zvuk, jiným se obsah automaticky přetáčí na konec

YouTube v boji proti blokátorům reklam evidentně nepolevuje. Uživatelé prohlížečových rozšíření, která vynutí odstranění reklam z webových stránek, hlásí pozoruhodné komplikace při sledování videí. Obsah je kvůli nim prakticky nemožné dokoukat, dokud si tzv. adblock nevypnou.

Na sociální síti Reddit se objevilo vlákno se stížnostmi uživatelů, kterým se video automaticky přeskakuje na konec a nelze si jej tak pořádně přehrát. U lidí majících v prohlížeči adblock nejde o ojedinělý problém, neboť pod původním příspěvkem od uživatele u/SDHD4K najdeme mnoho reakcí od diváků postižených stejnou záhadností.

V komentářové sekci pak mnozí upozorňují na další závažný problém – při sledování YouTube videí se zapnutým adblockem se jim údajně vypíná zvuk. Jeden z uživatelů poznamenává, že zvuk slyšíte pouze při manipulaci s posuvníkem pro ovládání hlasitosti, jenže jakmile jej pustíte, audio se znovu zcela ztlumí.

YouTube
YouTube

Blokování reklam na YouTube porušuje podmínky platformy, neboť tím obíráte tvůrce obsahu i platformu jako takovou o signifikantní zdroj příjmů. Googlu tak v podstatě ani nelze vyčítat, že se snaží používání adblocků ztížit. Na druhou stranu, situace s reklamami se na YouTube v posledních letech zhoršila natolik, že jsem ještě před pořízením prémiového tarifu místy ztrácel motivaci na platformu vůbec chodit.

Jaký máte názor na válku YouTube proti adblockům vy?

Zdroje: Reddit, 9to5Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)