Xiaomi Yunmai Watch: Nové chytré hodinky zaujmou parádním designem i nízkou cenou

chytre hodinky xiaomi yunmai watch

Xiaomi YunMai Watch jsou nové chytré hodinky, které čínská společnost před malou chvílí představila. Jedná se o úplně novou řadu chytrých hodinek, o výrobu se nestará Amazfit, ale Yunmai. I proto můžeme vidět i zcela odlišný design, než jsme u Xiaomi hodinek byli zvyklí. Potěší ale určitě to, že se zachovala nízká cena. Nové hodinky stojí 699 CNY, v přepočtu s DPH cca 2 800 Kč.

Xiaomi Yunmai Watch jsou chytré hodinky zaměřené na sportovce

Novinka od Xiaomi je zaměřena na sportování. Podle slov z tiskové zprávy, budete s těmito hodinkami “chytře trénovat”. Co přesně to znamená, jsem ale nedokázali vydedukovat. Po stránce funkcí jsou na tom totiž hodinky velice podobně jako konkurence a například nemají ani chytrého asistenta, který by pomáhal s tréninkem. Společnost chytrým tréninkem asi myslí zkrátka to, že se vám budou ukazovat údaje ze cvičení. Hodinky dokážou určit vzdálenost, rychlost, počet kroků i spálené kalorie. Samozřejmostí je sledování srdečního tepu.

Displej má velikost 1,3″, využívá se AMOLED panel s rozlišením 360×360 pixelů. Nebudou chybět různé ciferníky. Potěší to, že v hodinkách se nachází GPS + GLONASS, takže se můžete vydat například na běh i bez telefonu a stále dostanete pokročilá data z běhu, včetně informací, kudy jste běželi. Hodinky splňují certifikaci IP67. Baterie má kapacitu 420 mAh a Xiaomi slibuje výdrž na jedno nabití až 4 dny. Jsou na tom tedy velice podobně jako Xiaomi Amazfit Verge.

xiaomi yunmai watch system

Největší rozdíl u těchto hodinek oproti Amazfit Verge je v designu. Plastové materiály a vzhled nemusí každému u Verge vyhovovat, nově budou mít na výběr i jiné Xiaomi hodinky s AMOLED displeje a úplně jiným vzhledem. Trošku záhadou je software hodinek a mobilní aplikaci. Podle všeho se bude využívat odlišné řešení, než mají Amazfit hodinky. Cena hodinek je v Číně 699 CNY, v přepočtu s DPH cca 2 800 Kč, dostupné na trhu budou na konci března 2019. Později by se měly objevit i mimo Čínu. K dispozici budou v černo-šedé a bílo-růžové barevné kombinaci.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí chytré hodinky Xiaomi Yunmai Watch?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)