Čínský web Xiaomi Youpin spadl pod náporem zájemců o ochranné roušky

Xiaomi Youpin nefunguje kvůli rouškám

Crowdfundingový a prodejní web Xiaomi Youpin, ze kterého pochází velká spousta zajímavých produktů, které představujeme i v našem magazínu, je aktuálně mimo provoz. Případně se při objednávání načítá extrémně pomalu, kdy prakticky není možné nic zaplatit. Na vině je přetížení serveru náporem čínských zákazníků, kteří se na Youpinu pokoušejí objednat ochranné roušky “Xiaomi Surgical Mask”. Ty se na webu objevily jen pár hodin před jeho pádem. Výrobek nese jméno firmy, ale ta jej ve skutečnosti nevyrábí, pouze v tuto kritickou chvíli zaštiťuje a propaguje. Konkrétním cílem náporu je balíček s dvaceti samostatně balenými maskami, který stojí v přepočtu asi 130 korun. To, že Youpin nefunguje právě kvůli rouškám, zveřejnila přímo firma Xiaomi:

Xiaomi Youpin

Zájem o ochranné masky je nevídaný. Pracujeme na tom, abychom byli zpět online co nejdříve, ale nápor je nepředstavitelný. Server spadl a mrzí nás, že se někteří uživatelé nedočkají objednávky. Youpin má také své limity. Budeme nadále pracovat na tom, abychom zprovoznili objednávky a zajistili také dostatek zásob.

Xiaomi Youpin nefunguje kvůli rouškám náhled

Jde o další dopad epidemie koronaviru na provozu čínských technologických firem. Huawei bylo nuceno posunout svou konferenci, Xiaomi uzavřelo své obchody a čínské továrny obecně mají problém s výrobou. Všechny společnosti ale přikládají ruce k preventivním opatřením. To, že Xiaomi Youpin nefunguje kvůli rouškám, je tedy jen jedním z několika následků. Firmy Oppo, Huawei a Xiaomi darovaly každá přes 4 miliony dolarů na pomoc. Lenovo posílá IT vybavení pro případné zajištění pomoci. Huawei také pomáhá stavět strategickou infrastrukturu pro 5G sítě.

Jak se epidemie dál promítne v provozu čínských výrobců?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)