Xiaomi kvůli epidemii zavřelo své kamenné obchody v Číně

uzavření prodejen Xiaomi

Čínský výrobce telefonů a chytré elektroniky Xiaomi se rozhodl zavřít své kamenné prodejny na celém území Číny. Důvodem je rozrůstající se epidemie koronaviru 2019-nCoV. Společnost dala na rady úřadů a bezpečnostních složek a uzavřením poboček podpoří preventivní opatření proti šíření onemocnění. Prodejny budou mimo provoz ode dneška (28. ledna) minimálně do 2. února. Krizová situace nastává během svátečních dní kolem čínského Nového roku. Pokud se situace nezlepší, případně ještě zhorší, datum se může během těchto dní ještě změnit. Uzavření prodejen Xiaomi se dotkne pouze zákazníků, kteří chtěli přijít nakupovat osobně. Tamní oficiální e-shopy jsou nadále v provozu včetně dodávek zboží. Po zájemce o servisní a další doplňkové služby zřídilo Xiaomi speciální telefonní linku.

“S ohledem na situaci jsme se po pečlivé úvaze rozhodli podpořit vládu v preventivním boji proti šíření epidemie a aktivně reagovat ve prospěch národních zájmů při ochraně zdraví rodin a přátel kolem nás. Provoz by měl být zahájen 3. února, pokud do té doby neoznámíme něco jiného. Produkty můžete nadále nakupovat v našich e-shopech a budou vám standardně zaslány,” komentuje Xiaomi uzavření svých prodejen v oficiální tiskové zprávě. V ní se firma také omlouvá, že vzhledem ke svátkům může dojít ke zdržení těchto zásilek. Troufáme si ale říct, že v tento moment asi není případné několikadenní zpoždění zásilky s elektronikou největším problémem Číňanů.

xiaomi prodeje telefonů

Nakažení koronavirem je v tento moment hlášeno u cca 3 000 lidí, přičemž 80 jich na následky onemocnění zemřelo. Patnáct měst, která dohromady čítají 57 milionů obyvatel, je odříznuto v karanténě. Uzavření prodejen Xiaomi přišlo jen dva dny poté, co musela na epidemii reagovat také firma Huawei. V regionu Wu-chan, ze kterého se virus rozšířil, se měla za pár dní konat její konference HDC.Cloud. Ta nakonec bude o několik týdnů posunuta. Čínská média před několika hodinami informovala také o tom, že zaměstnanci Huawei pomáhají v rámci boje proti epidemii s urychlenou výstavbou infrastruktury pro 5G sítě.

Myslíte, že prodejny zůstanou zavřené jen avizovaných šest dní?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)