Koronavirus může ohrozit produkci chystaných Apple produktů. Jak jsou na tom ostatní výrobci?

apple iphone 9 wuchan coronavirus

Aktuální situace v Číně, kde je aktuálně rozšířený nebezpečný koronavirus může potenciálně ohrozit produkční linky společnosti Apple. Dle webu Bloomberg by tento virus mohl mít dopad na výrobu nových zařízení, konkrétně pak iPhonu 9 (nástupce iPhonu SE a iPhonu 8) a chystaných AirPods třetí generace.

Dle zprávy Nikkei Asian Review se virus rozšířil do provincie Hubei, kde je potvrzených více než 100 nakažených. Tato provincie pak sousedí s provincií Henan a v blízkosti je také Gaungdong, přičemž v obou se nachází hlavní produkční linky společnosti Apple. Čínská vláda má totiž omezit výrobu a naléhá na tamější pracovníky, aby nevycházeli z domu. V karanténě je již od začátku město Wuhan, kde se měl virus vyskytnout poprvé.

apple iphone 9 koronavirus

Očekává se, že Apple zahájí výrobu iPhonu 9 v únoru, přičemž k odhalení má dojít v březnu. Společnost má sice i ostatní továrny, takže jablečné společnosti nejspíše plán vyjde. Ovšem pokud se bude telefon dobře prodávat, mohl by být na nějakou dobu nedostatkovým zbožím. Koronavirus však netrápí pouze Apple. Například Xiaomi muselo zavřít veškeré kamenné prodejny v Číně a Huawei musel odsunout důležitou konferenci HDC.Cloud, která se měla konat právě ve Wuchanu.

Bude mít koronavirus vliv na Apple a ostatní výrobce?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)