Xiaomi Yi 4K Action Camera 2 oficiálně představena. Má čím zaujmout?

Xiaomi-Yi-4K-Action-Camera-2

Xiaomi je společnost známá především tím, že se zaměřuje na nejrůznější odvětví trhu. V jejím portfoliu tak můžeme najít celou řadu chytrých telefonů, čističku vzduchu či vody, ale také akční kamery. Právě na představení nové generace této kamery nyní došlo. Novinka nese název Xiaomi Yi 4K Action Camera a klade si nemalé cíle.

Xiaomi Yi 4K Action Camera 2: 4K video a větší výkon

Vzhledem k tomu, že nová generace kamery se chce stát konkurenceschopným kouskem hardwaru, který dokáže zavařit společnosti GoPro dominující na trhu akčních kamer, bylo nezbytné provést celou řadu změn a vylepšení. V útrobách kamery tak najdeme 12 MPx snímač se světelností f/2,8 a zorným úhlem až 155°, který se o pořizování kvalitního videomateriálu stará společně s chipsetem Ambarella A9SE95.

Xiaomi Yi 4K

Výše zmíněná výbava nám tak umožní pohodlné natáčení videí s maximálním rozlišením 4K při 30 snímcích za vteřinu. V rozlišení 4K můžeme nahrávat rovněž time-lapse videa v časových intervalech 0,5/1/2/5/10/30/60 sekund. Další funkcí jsou zpomalená videa ve kvalitě 740p při 240 FPS. Třesu našich rukou se nebudeme muset bát díky elektronické stabilizaci obrazu.

2,19″ LCD, výdrž až 8 hodin a několik barevných variant

Námi pořizovaný obrazový materiál budeme moci sledovat na 2,19″ LCD displeji disponujícím jemností 330 ppi. O bezpečnost zobrazovacího panelu se postará ochranné sklo Gorilla Glass. Výjimkou není ani přítomnost bezdrátových technologií jako Bluetooth 4.0 a Wi-Fi, které slouží pro snadný a rychlý přenos dat mezi kamerou a ostatními přístroji.

Xiaomi - 4K action camera

Vylepšením prošla také baterie. Ta nyní disponuje kapacitou 1 400 mAh a slibuje až 8hodinovou výdrž v pohotovostním režimu a 2 hodiny nepřetržitého natáčení 4K videa. Co nejširší spektrum uživatelů se novinka snaží zaujmout také pěticí barevných variant a pochopitelně svou cenovkou. Ta byla pro čínský trh (kde prodej startuje již příští měsíc) stanovena na 185 amerických dolarů (cca. 4 420 Kč) za verzi bez příslušenství. Jestliže budeme v balení vedle samotné kamerky chtít také dálkové ovládání, stativ nebo různé filtry, budeme muset zaplatit 199 dolarů (asi 4 755 Kč).

Test stabilizace obrazu

Stabilization comparison: YI 4K Action Camera VS GoPro Hero 4 #YICamera

Stabilization comparison: YI 4K Action Camera VS GoPro Hero 4 #YICamera

Zdroje: jd.com, gsmarena.com.

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)