Telefon Xiaomi Redmi Note Prime: Další přírůstek do rodiny obrů

xiaomi redmi note prime top

Čínská společnost Xiaomi se činí – není to tak dávno, co jsme si představili telefon Xiaomi Redmi Note 3, a už je tu další přírůstek do této série. Dnes byl představen Xiaomi Redmi Note Prime, který cílí na méně náročné uživatele.

Xiaomi Redmi Note Prime – oblíbený model s několika rozdíly

Původní model Xiaomi Redmi Note je tu s námi již více než rok, přesto se dodnes jedná o velmi zajímavý telefon – nabídne rozumný výkon, velký displej, dobrou baterii a nízkou cenu. Xiaomi chce v tomto směru pokračovat, a proto představilo mírně vylepšenou verzi Xiaomi Redmi Note Prime. Změn se dočkal především procesor, kde byl Snapdragon 400 (či MediaTek MT6592) nahrazen novějším Snapdragonem 410. Zdvojnásobilo se rovněž vnitřní úložiště na 16 GB. Zajímavý je paradox, že je zde opět slot pro paměťovou kartu, i když se Xiaomi nechalo slyšet, že už jej nikdy nepoužije.

Nezměnil se 5,5″ displej s HD rozlišením, 3100mAh baterie či podpora dvou SIM karet. Nově je ale možné na obou SIM kartách využívat LTE datových sítí, i když opět chybí frekvence 800 a 900 MHz.

Xiaomi Redmi Note Prime 2
  • Displej: 5,5'', IPS, 1280 x 720 px
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 410
  • RAM: 2 GB
  • Fotoaparát: 13 MP
  • Úložiště: 16 GB
  • Baterie: 3100 mAh
Xiaomi Redmi Note Prime - widget

Dostupnost a cena

Xiaomi Redmi Note Prime se začne prodávat již zítra v Indii a prostřednictvím obchodu mi.com. Chvíli opět potrvá, než se dostane na český trh. Dá se ale předpokládat, že o něj budou mít čeští prodejci zájem. Cena byla totiž stanovena na cca 3100 Kč bez DPH na domácím trhu. U nás by mohl nahradit již dosluhující Xiaomi Redmi Note 4G s cenou okolo 5000 Kč.

Xiaomi Redmi Note Prime

 

zdroj: mi.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)