Xiaomi Redmi Note 3: Čínský výrobce poprvé se čtečkou otisků

xiaomi redmi note 3 TOP

Společnost Xiaomi dnes na očekávané tiskové konferenci představila třetí pokračování velmi úspěšné řady Redmi Note. Jelikož jsme se představení modelu Xiaomi Redmi Note 2 dočkali teprve nedávno, jedná se spíše o vylepšený model. Xiaomi Redmi Note 3 ale přináší řadu inovací, které rozhodně zaujmou.

Xiaomi Redmi Note 3 – specifikace

  • displej: 5,5″, IPS, Full HD
  • procesor: MediaTek Helio X10
  • paměť: 2/3 GB, vnitřní úložiště 16/32 GB
  • fotoaparát: 13 MPx, PDAF automatické ostření
  • konektivita: LTE (2100/1800/2600 MHz), Dual SIM
  • baterie: 4000 mAh
  • OS: MIUI v7
  • čtečka otisků prstů
  • rozměry: 150 x 76 x 8,65 mm
  • hmotnost: 164 g
xiaomi redmi note 3 xiaomi redmi note 3 1

Kovové tělo a čtečka otisků prstů

Xiaomi Redmi Note 3 se nechal strhnout trendem, který se podepsal na téměř všech letošních TOP modelech – čtečkou otisků prstů. Ta je po vzoru spousty jiných smartphonů umístěna na zádech telefonu, což umožní její snadné používání. V tuto chvíli nejsme schopni říci, jak si čtečka svou přesností a rychlostí stojí proti konkurenci. Moc rádi si to ale v recenzi vyzkoušíme.

xiaomi redmi note 3 3

Možná trochu netradičně sáhla společnost Xiaomi po celokovové konstrukci. Zařízení s označením Redmi totiž odjakživa patřila do levnějšího segmentu a kov tedy není typický. Nutno ale podotknout, že tuto vlastnost vítáme. Jen bude těžké Xiaomi Redmi Note 3 zařadit.

xiaomi redmi note 3

Velká baterie, ale tenké a lehké tělo

Nejtěžším prvkem v telefonech bývá baterie. Čím vyšší kapacita, tím zpravidla vyšší hmotnost a rozměry. Xiaomi Redmi Note 3 tato fakta ale přímo nepotvrzuje. Kvůli 5,5″ displeji, celokovové konstrukci a baterii s kapacitou 4000 mAh bychom tipovali hmotnost sahající ke 190 gramům, hodnota se ale ustálila na 164 gramech. Stejně tak tloušťka, která činí pouze 8,65 mm, spíše pozitivně překvapila.

xiaomi redmi note 3

A zase téměř nepoužitelné LTE

Stále ta samá písnička – výborný telefon, slušná cena, ale nepoužitelné LTE. Xiaomi Redmi Note 3 opět nabízí podporu nejrychlejších sítí pouze na frekvencích 18002100 a 2600 MHz, což je problém. V našich končinách se totiž mimo velká města používají frekvence 800 a 900 MHz. Smůla. Menší útěchou je snad pouze podpora DualSIM.

xiaomi redmi note 3 2

Skvělá cena na čínském trhu, žádná pro český

Začněme pozitivně. Xiaomi Redmi Note 3 vychází na čínském trhu jako skvělý kup, posuďte sami:

Faktem zůstává, že na takové ceny můžeme rovnou zapomenout. Xiaomi se oficiálně do Česka zatím nechystá, a proto se tento přístroj dostane na tuzemský trh skrze neoficiální prodejce. Cena stoupne nejen o DPH, ale i o další služby spojené s dovozem. Reálně tak bude klidně o pár tisíc vyšší. Zároveň si na dostupnost chvíli počkáme.

zdroj: en.miui.commi.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)