TOPlist

Tenhle Xiaomi notebook bude naprosto šílený. Dostane brutální procesor Intel a silnou grafiku Nvidia

Xiaomi Redmi G Pro
  • Xiaomi se chystá provést významnou aktualizaci herní řady notebooků Redmi G Pro
  • Letošní model ve své nejlepší konfiguraci dostane vlajkový procesor od Intelu
  • Těšit se můžeme také na poměrně slušnou grafiku z dílny společnosti Nvidia

Spolu s čínským debutem fotomobilu Xiaomi 14 Ultra nebo špičkového tabletu Xiaomi Pad 6S Pro přišla i další poutavá oznámení. Oblíbený výrobce elektroniky, který je znám pro své produkty s lákavým poměrem mezi cenou a výkonem, se chystá uvést možná až šíleně nabušený notebook, jehož specifikace vám vyrazí dech.

Ačkoliv je nový laptop G Pro 2024 vydáván pod značkou Redmi, která obvykle cílí na ne příliš náročnou sortu uživatelů, můžete se těšit na vlajkový procesor od Intelu, který zajistí potřebný výkon i těm nejvášnivějším hráčům. Intel Core i9-14900HX, vybavený 24 jádry, 32 vlákny a schopností pracovat na fascinující frekvenci 5,8 GHz. Současně se ale jedná o CPU s nadprůměrně velkou spotřebou energie. Rovněž potěší přítomnost mobilní verze grafické karty Nvidia GeForce RTX 4070, nabízející 8GB kapacitu VRAM a 4 608 CUDA jader.

Xiaomi Redmi G Pro 2022

V testech na Geekbench se už dříve objevila také varianta, která ponese o něco nižší cenovku a uživatelům nabídne méně výkonný procesor Core i5-14500HX (14 jader, 20 vláken, 4,9GHz boost frekvence) a grafické jádro Nvidia GeForce RTX 4060 (8 GB VRAM, 3 072 CUDA jader).

Ve srovnání s předchozími Redmi G Pro notebooky se v případě letošních modelů bavíme o významném hardwarovém upgradu. Poslední laptopy téhle herní řady totiž dorazily v roce 2022, a to s Intel procesory 12. generace a grafikami Nvidia GeForce RTX 30.

Jaká je vaše zkušenost s herními notebooky?

Zdroj: Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)