Xiaomi a Realme si jdou po krku. Znovu se hádají, kdo je v čem první

Xiaomi Realme hádka

Společnost Realme proslula v očích zákazníků hlavně tím, že na trh vyslala přímé konkurenty chytrým telefonům od Xiaomi. Jde o přístroje s velmi zajímavými parametry, které jsou ale dost levné. Podobně před lety vletělo do světa mobilních technologií právě i Xiaomi. Není proto divu, že další společnost s podobnou cenovou a marketingovou politikou přidělává populární firmě trochu vrásky. I když její šéf velmi nedávno zmínil, že se bude firma více věnovat vlajkovým high-end modelům, v Realme má bezpochyby velkého konkurenta zejména pro asijskou oblast. Dokazuje to současná mediální tahanice o prvenství v napojení na indický navigační systém NavIC. Mezi Xiaomi a Realme vznikla hádka, čí zařízení ho bude podporovat jako první.

Realme X2 Pro makro mobil

Před dvěma dny se Manu Kumar Jain, indický šéf Xiaomi/Redmi (technicky už jde ale o dvě samostatné firmy) pochlubil, že model Redmi K30 Pro bude jako první na světě napojený na NavIC. Uběhlo jen pár hodin a konfrontoval jej indický šéf Realme Madhav Sheth, který prvenství naopak přisuzuje své značce. A popíchnutí bylo dokonce zdvojené. Nejenže prý bude v tomto ohledu první jejich telefon Realme X50 Pro, ale Xiaomi nebude ani druhé. Druhým telefonem s podporou NavIC má být další Realme telefon představený 5. března.

dxomark xiaomi redmi note 8 pro

Tato hádka mezi Xiaomi a Realme pro uživatele vlastně neřeší vůbec nic významného. Jde jen o souboj dvou kohoutů na jednom dvorku. Není to ale poprvé, kdy se něco podobného děje. Firmy se přely už i o to, čí telefon bude na trhu jako první se 64megapixelovým foťákem. Šlo o přístroje Redmi Note 8 Pro a Realme XT.

Budou podle vás hádky mezi Xiaomi a Realme pokračovat?

Zdroj: GSM Arena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)