TOPlist

Konečně! Jak Xiaomi vylepšilo propojení telefonu a tabletu?

Xiaomi
  • Xiaomi v loňském roce představilo rozhraní HyperOS a rozloučilo se s MIUI
  • Xiaomi Pad 6 můžete propojit s telefony Xiaomi, toto spojení nenabízelo moc funkcí
  • Nejnovější aktualizace situaci výrazně vylepšila, snadno můžete kopírovat obrázky nebo text

Xiaomi Pad 6 obdržel rozhraní HyperOS společně s operačním systémem Android 14 před pár týdny, tablet po aktualizaci funguje výborně. Přesto jsem ale s aktualizací úplně spokojený nebyl, vývojáři nikam neposunuli propojení tabletu s telefony Xiaomi.

Už v minulosti bylo možné Pad 6 propojit s telefony od stejného výrobce a na displeji tabletu si nechat promítat obrazovku telefonu, přičemž telefon jste takto mohli pomocí tabletu ovládat. Žádné další funkce ale toto spokojení nenabízelo a to byla škoda…

Nejnovější aktualizace pro Xiaomi Pad 6 ale posunula propojení telefonu a tabletu na novou úroveň, minimálně z pohledu Xiaomi. Přímo v nastavení tabletu se nově nachází položka Propojitelnost. Po propojení tabletu Pad 6 s telefonem Xiaomi nově můžete jednoduše (klasickým přetažením) kopírovat fotografie z telefonu do tabletu a samozřejmě rovněž opačným směrem. Podobně jednoduše můžete mezi oběma přístroji sdílet zkopírovaný text, super! Na tabletu navíc můžete přijímat oznámení z jednotlivých telefonů, které jsou přihlášeny pod stejným Mi účtem.

Lepší propojení telefonů Xiaomi s tabletem Pad 6 mi udělalo velkou radost a jsem zvědav, jestli vývojáři posunou tuto oblast ještě více kupředu u nové generace tabletů. Jejich představení se očekává na veletrhu MWC, kde v hlavní roli budou mobilní telefony Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra. Novinek ale bude mnohem více a uvidíme, jestli se nové tablety objeví už tento měsíc nebo je výrobce představení později na nějaké samostatné akci.

Jak se vám líbí propojení telefonu a tabletu Xiaomi?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)