První tablet Xiaomi obdržel HyperOS. V čem nás zklamal?

HyperOS
  • HyperOS už dorazil do několika desítek telefonů Xiaomi, Redmi a POCO
  • Po dlouhém čekání se konečně dostal na tablety, jako první update obdržel Xiaomi Pad 6
  • Společně s novým uživatelským rozhraním tablet obdržet rovněž operační systém Android 14

HyperOS od Xiaomi je v posledních týdnech velmi často tématem našich článků, jeho uvolňování probíhá průběžně a už je dostupný v celé řadě telefonů. Xiaomi se přitom nesoustředí pouze na nejnovější a nejdražší mobilní telefony, update už mají některé starší telefony střední třídy.

Mým hlavním tabletem je už několik měsíců Xiaomi Pad 6, hodně jsem se těšil na okamžik, kdy se u něj objeví nové rozhraní společně s Androidem 14. Před několika dny jsem se dočkal, aktualizaci mám nainstalovanou a dnes se s vámi chci podělit o své první dojmy.

Ty jsou zatím pozitivní, tentokráte jsem ale nadšený o něco méně než v případě mobilních telefonů. Možná se zeptáte proč… Částečně to není chyba přímo HyperOS, nenarazil jsem na žádné nedostatky. Tablet primárně považuji za zařízení na konzumaci obsahu, sledování seriálů, prohlížení internetu.

Xiaomi Pad 6

Kde koupit:

Cena od: 7 990 Kč

Verze operačního systému mě příliš netrápí a stejné je to s uživatelským rozhraním. Xiaomi Pad 6 má vylepšenou zamykací obrazovku, ale na tabletu ji prakticky nepoužívám, od toho mám mobilní telefon. Tablet krásně reaguje na každý povel a můj dojem je, že výdrž na jedno nabití je o malinko lepší než v minulosti.

Co mě ale jednoznačně mrzí je absence lepšího propojení tabletu s telefony Xiaomi. Už nějakou dobu je možné sdílet obrazovku telefonu na displej tabletu, ale další pokročilejší funkce chybí a změnu nepřinesl ani nové uživatelské rozhraní ani Android 14. V tomto směru je na tom konkurence pořád ještě lépe. Třeba se dočkáme příští rok…

Už vám na Xiaomi Pad 6 dorazil HyperOS a Android 14?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)