TOPlist

Mezi mobily Xiaomi, Oppo a Vivo nově přeneseme data snadněji

Xiaomi Oppo Vivo synchronizace záloha přenesení aplikací data

Čínské značky telefonů Xiaomi, Oppo a Vivo, které už v historii několikrát spolupracovaly na různých praktických softwarových vychytávkách v rámci vlastních nadstaveb systému Android, přicházejí s další příjemnou novinkou. Ta usnadní život lidem, kteří si pořídí telefon jednoho z těchto výrobců a budou si do něj chtít přenést data z přístroje jedné ze dvou dalších značek. Prostředí MIUI od Xiaomi, ColorOS od Oppo a OriginOS od Vivo budou nově podporovat migraci dat ze zařízení, včetně dat z aplikací třetích stran, do nového smartphonu.

Telefony budou v mnohém schopné přenášet potřebná data tak, jak to jde doposud mezi zařízeními stejné značky. Řeč přitom není jen o přenosu fotografií, dokumentů nebo seznamu dříve instalovaných aplikací, ale právě také o datech z těchto aplikací. To v praxi znamená, že například přenesený „kecálek“ bude mít v novém telefonu rovnou i historii zpráv a bude schopný se hned přihlásit. Zmíněné čínské firmy tímto překonají mnohé konkurenty.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak jste zvyklí řešit přenos aplikací a dat?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)