Menu

Xiaomi oficiálně míří do Česka! Plánují se i Xiaomi obchody

Tak jsme se dočkali, Xiaomi se oficiálně dostane do České republiky. Čínská společnost Xiaomi plánuje expanzi do Evropy a Česko bylo vybráno jako jedna z dvanácti zemí, kde se objeví jako první. Plánují se zde i speciální Xiaomi obchody.

Xiaomi obchody v Evropě nebudou prodávat jen telefony

Rovnou ze dvou zdrojů máme informace, že Xiaomi plánuje obrovskou expanzi do Evropy. Informaci zveřejnili v rozhovorech ředitel společnosti a jeho zástupce. Během následujících tří let plánují otevřít po celém světě 2 tisíce svých obchodů. Polovina se otevře v domovské Číně, druhá půlka pak ve zbytku světa, včetně Evropy.

Xiaomi obchod

Viceprezident společnosti pro expanzi Wang Xiang prozradil, že se chtějí stát globálním hráčem. “Uvidíte nás téměř v každé zemi,” řekl Wang. Xiaomi nabízí oficiálně telefony pouze v Asii a několika dalších exotických zemích, to se ale brzy změní. V jiném rozhovoru prozradil prezident pro expanzi, že vstupu firmy do Evropy hodně pomohla patentová dohoda se společností Nokia. Právě patenty byly jeden z hlavních důvodů, proč v Evropě výrobky této čínské společnosti zatím nevidíme.

Konec otázek na “české LTE”. Xiaomi v Česku bude brzy realitou

Nejprve by se v Evropě měla společnost objevit v minimálně jedenácti zemích. Kromě Česka, to je Slovenská republika, Maďarsko, Řecko, Ukrajina, Rusko, Bělorusko, Estonsko, Litva, Lotyšsko a Polsko.

Telefon Xiaomi Mi6

Díky tomu se dočkáme telefonů, které již budou podporovat i pásmo 800 MHz, tedy to zakleté “české LTE”, o kterém je debata téměř u každého Xiaomi telefonu. Doposud existovaly pouze u tzv. Global edice, brzy se ale dočkáme i klasických modelů, které budou plnohodnotně v Evropě fungovat.

Xiaomi už dávno nedělá jen chytré telefony, jsou známí tím, že mají prsty téměř ve všem. Ať to jsou tradičnější věci, jako chytré náramky nebo powerbanky. Společnost ale také propůjčuje své jméno i třeba na rýžovar, notebook, dron, vysavač apod. Tyto výrobky vznikají ve spolupráci hlavně s menšími společnostmi. Podle viceprezidenta se také tyto gadgety a chytrá elektronika objeví oficiálně v Evropě. Zatím chybí nějaké další datum, kdy by se to mělo stát. Víme jen, že do tří let už by měly obchody stát na svém místě.

Xiaomi výrobky můžete zakoupit na Beryko.cz.

Těšíte se na oficiální vstup Xiaomi do Česka?

Zdroje: cnbc.com, handelsblatt.com.

 

Komentáře

Daniel H.

13.7.2017 16:54

včetně Evropě???

Daevis

David TrlicaRedaktor 24

13.7.2017 16:56

Děkuji za upozornění, zprávu ještě aktualizujeme a přidáváme nové informace.

Uni

uni -51

13.7.2017 16:59

Redakce: Nevyrábí, má v nabídce.

Daevis

David TrlicaRedaktor 24

13.7.2017 17:18

@uni

Upravil jsem to, nicméně zrovna tohle je “slovíčkaření”. Pro mnoho lidí není vůbec rozhodující to, jestli to vyrábí přímo Xiaomi, nebo nějaká jiná čínská společnost. Kvalitu výrobků si Xiaomi hlídá, nevybavuji si z hlavy žádnou věc, která by po kvalitativní stránce úplně propadla.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 13

13.7.2017 17:27

uni
Ono hlavně kdo si dneska výrobky sám vyrábí? Za oponou je toho spoustu, jen Xiaomi to trochu odkrývá. :-)

marinovanec

13.7.2017 17:53

Jsem zvědavý, jak to bude vypadat cenově. Kdyby se jim podařilo nasadit cenu podobnou čínským obchodníkům (+ DPH, samozřejmě), byla by to paráda. Jejich mobily tady totiž bývají o nějakou tu tisícovku dražší než v Číně…

Kajda Ned

13.7.2017 18:21

…. Čína, tak to nás ochraňuj bůh 😱😂

Viktor_pika

Viktor Špička 1

13.7.2017 18:41

Kouzelné v diskuzi o číně na našem trhu reklama na Rado Switzerland od Dušáka :)

Janekjankovatej

13.7.2017 18:44

Jejda to je už je letos pokolikáté oficiálně posledně to o sobě tvrdilo Beriko, nebo nějací Poláci?

Lubasss30

13.7.2017 19:23

Kolik už mají oficiálních zastoupení v Čr ? To už je Xiaomimobile , Beryko a další prodejci číňanů ..

Fuzo

13.7.2017 20:31

Další krámy v CZ :-( Nejsem dost bohatý na to, abych si kupoval Xiaomi. Jednou mi to stačilo :-(

Renek11

renek11 5

13.7.2017 21:54

Kajda Ned a ostatní:
Co máte proti číně, vždyť pokud se podíváš na cca 90% jakýhkoliv výrobků, tak na všem je made in china.
A konkrétně Xiaomi je velice kvalitní tovar.

Dufo

13.7.2017 22:09

Bože! Už ste niekedy vyskúšali ich “obslužné aplikácie” pre ich (často zaujímavé) produkty? Veď oni niesu schopní zvládnuť preklad do angličtiny ani v dvadsiatej verzii aplikácie a množstvo výrobkov má ovládanie len čínštine! A kľudne sa Vám môže stať, ako mne, že po aktualizácii firmware u kamery prestane fungovať a oznámi vám,že sa odteraz dá použiť len v Číne… A viete, ako fasa sa nastavujú routre v čínštine? X krát ma zaujal nejaký ich produkt, ale skúsil som soft a ďakujem, a z bohom…

maronka007

13.7.2017 22:26

@Dufo ano, vyzkoušel jsem, používám od nich desítky produktů a na všechno mám oficiální aplikace a všechny jsou přeložené do angličtiny. Namátkou celá chytrá domácnost, konvice, dron, náramky atd. Routery mají všechny k dispozici anglický FW. Mám od nich Mini, Nano, i nejnovější Pro verzi a všechny v angličtině i s ofiko anglickou aplikací v mobilu :)

Renek11

renek11 5

13.7.2017 22:54

Dufo
Nechci tě urazit, ale možná bude spíš problém v tom, jestli umíš vše správně používat a hlavně jaký čínský výrobek kupuješ.

Fuzo

14.7.2017 8:00

Dufo, souhlasím s tebou. Experiment jménem Xiaomi mi nesmí do baráku. Stačí se podívat na české forum o Xiaomi. Pouze se tam řeší problémy. Jestli někomu něco funguje od této firmy jak má, tak má skutečně štěstí. Konkrétně u mne Mi4 totální tragedie. Ve spojení s operátorem Vodafone nepoužitelný telefon. Kamery routry – na foru dost hodně zoufalých lidí. Tady to může vychvalovat jedině prodejce :-D . Je to prostě AUŠUS a jejich týdenní aktualizace jsou opravy oprav. (už jste viděli nějaké větší forum o Motorole? Nyní Lenovo Moto? Já ne ;-) )

Uni

uni -51

14.7.2017 10:23

Co si budeme nalhávat, Xiaomi se sice samo profiluje jako SW společnost, ale nic naplat, číňani nejsou kdo ví jací inženýři (obecně). SW stránka věci je pro ně minimální nutnost aby věc splňovala primární účel a když je něco špatně, je tady přeci nový model…..

Ne náhodou USA a Japonsko prostě vládne SW světu (od OS přes aplikace/služby po hry). Vychází to ze způsobu vzdělání a mentality.

honzah

14.7.2017 10:38

snad to neprezenou, co znam lidi tak si kupovali xiaomi za dobry pomer cena/kvalita, otevrenim pobocek o to mohou snadno prijit a lidi si pak koupi nokii,lg nebo huawei nebo neco noname z ciny

Jakub Kolařík

14.7.2017 13:04

No já mám druhý telefon od Xiaomi a jsem spokojený. Je pravda, že u prvního jsem si musel stáhnout oficiální ROM od české komunity, ale pak nebyl problém. Teď jsem si koupil Redmi Note 4 v Global version a naprosto bez problému, nemusel jsem nic stahovat. Takže pokud si zachovají dobré ceny, tak nejsem proti. Navíc prodávají i spoustu jiných zajímavých produktů a gadgetů. Kdybych měl nějaké zkušenosti z retailovým prodejem, tak se jim nabídnu jako frančízant!

jircer

20.7.2017 9:10

Koupil jsem Xiaomi Redmi Note 4 Global, po vybalení z krabice mne okamžitě naštvalo špatné podsvícení displeje (na horní straně displeje bylo jasně vidět “diody”) a celá přední strana telefonu byla vsazena do těla telefonu nakřivo – jasně viditelné škvíry různých rozměrů po stranách telefonu, jedním slovem šmejd. Pak jsem si ještě přečetl recenze na jeden shop z Plzně (nebudu jemnovat:-) a klepal jsem se hrůzou, jak dopadne vrácení telefonu (poslal jsem ho obratem zpět). Po 15ti dnech jsem z toho obchodu vydoloval peníze a už Xiaomi v kombinaci s prodejcem z Plzně nechci ani vidět. Připlatil jsem 2 tisíce, mám Samsung J5 2017 a rozdíl v kvalitě zpracování je propastný!

RSS (komentáře k článku)