Xiaomi oficiálně míří do Česka! Plánují se i Xiaomi obchody

xiaomi obchody cesko

Tak jsme se dočkali, Xiaomi se oficiálně dostane do České republiky. Čínská společnost Xiaomi plánuje expanzi do Evropy a Česko bylo vybráno jako jedna z dvanácti zemí, kde se objeví jako první. Plánují se zde i speciální Xiaomi obchody.

Xiaomi obchody v Evropě nebudou prodávat jen telefony

Rovnou ze dvou zdrojů máme informace, že Xiaomi plánuje obrovskou expanzi do Evropy. Informaci zveřejnili v rozhovorech ředitel společnosti a jeho zástupce. Během následujících tří let plánují otevřít po celém světě 2 tisíce svých obchodů. Polovina se otevře v domovské Číně, druhá půlka pak ve zbytku světa, včetně Evropy.

Xiaomi obchod

Viceprezident společnosti pro expanzi Wang Xiang prozradil, že se chtějí stát globálním hráčem. “Uvidíte nás téměř v každé zemi,” řekl Wang. Xiaomi nabízí oficiálně telefony pouze v Asii a několika dalších exotických zemích, to se ale brzy změní. V jiném rozhovoru prozradil prezident pro expanzi, že vstupu firmy do Evropy hodně pomohla patentová dohoda se společností Nokia. Právě patenty byly jeden z hlavních důvodů, proč v Evropě výrobky této čínské společnosti zatím nevidíme.

Konec otázek na “české LTE”. Xiaomi v Česku bude brzy realitou

Nejprve by se v Evropě měla společnost objevit v minimálně jedenácti zemích. Kromě Česka, to je Slovenská republika, Maďarsko, Řecko, Ukrajina, Rusko, Bělorusko, Estonsko, Litva, Lotyšsko a Polsko.

Telefon Xiaomi Mi6

Díky tomu se dočkáme telefonů, které již budou podporovat i pásmo 800 MHz, tedy to zakleté “české LTE”, o kterém je debata téměř u každého Xiaomi telefonu. Doposud existovaly pouze u tzv. Global edice, brzy se ale dočkáme i klasických modelů, které budou plnohodnotně v Evropě fungovat.

Xiaomi už dávno nedělá jen chytré telefony, jsou známí tím, že mají prsty téměř ve všem. Ať to jsou tradičnější věci, jako chytré náramky nebo powerbanky. Společnost ale také propůjčuje své jméno i třeba na rýžovar, notebook, dron, vysavač apod. Tyto výrobky vznikají ve spolupráci hlavně s menšími společnostmi. Podle viceprezidenta se také tyto gadgety a chytrá elektronika objeví oficiálně v Evropě. Zatím chybí nějaké další datum, kdy by se to mělo stát. Víme jen, že do tří let už by měly obchody stát na svém místě.

Xiaomi výrobky můžete zakoupit na Beryko.cz.

Těšíte se na oficiální vstup Xiaomi do Česka?

Zdroje: cnbc.com, handelsblatt.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)