Společnost Nokia spojuje síly s Xiaomi: Co ze spolupráce vznikne?

spolecnost Nokia Xiaomi

Společnost Nokia oznámila novou víceletou spolupráci s firmou Xiaomi. Společně mají pracovat na široké škále strategických projektů. Oznámila to dnes finská společnost v tiskové zprávě.

Společnost Nokia spolupracuje s Xiaomi. Přidá se i HMD Global?

Dohoda se zabývá převážně síťovou infrastrukturou, což je momentálně jedno z hlavních zaměření původní společnosti Nokia, kterou známe z předchozích let. O výrobu Nokia telefonů se stará společnost HMD Global. Na druhou stranu Xiaomi může nabídnout oblasti jako Internet věcí (IoT), rozšířenou a virtuální realitu nebo umělou inteligenci.

“Spolupráce s firmou Nokia nám umožní navázat na jejich budování velkých a vysoce výkonných sítí a obrovské síly v softwaru a službách. Usilujeme o vytvoření ještě pozoruhodnějších produktů z řady Mi,” řekl Lei Jun, CEO společnosti Xiaomi.

Dost možná se ale spolupráce rozroste. Před několika dny se objevily spekulace, že Xiaomi má uzavřít spolupráci s HMD Global, tedy společností, která stojí za novými Nokia telefony s Androidem. Cílem této spolupráce má být v dodávání procesorů Xiaomi Surge S1 do Nokia telefonů. Tento procesor je určen pro telefony střední třídy a už jsme ho mohli vidět v jednom Xiaomi telefonu, a to Mi5C.

Xiaomi Surge S1

Pokud by se spekulace potvrdily, tak HMD Global by velmi pravděpodobně získal přístup k levnějším procesorům, čímž by se mohla snížit cena samotných Nokia telefonů. Momentálně existují tři Nokia telefony, dva z nich fungují na procesorech od Qualcommu, jeden pak od MediaTeku.

Xiaomi telefony můžete koupit na Beryko.cz.

Co říkáte na kombinaci Nokia telefonu s Xiaomi procesorem?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)