TOPlist

Xiaomi představilo unikátní Android tablet s e-ink displejem

xiaomi e-ink android tablet

Společnost Xiaomi včera představila v Číně nový tablet Xiaomi Note E-Ink, který je v několika směrech unikátním kusem hardwaru. Je jasné, že se čínský gigant nechal inspirovat u Huawei a jeho MatePadu Paper, na který jsme vám před časem přinesli recenzi.

Xiaomi Note E-Ink je Android tablet, který disponuje 10,3palcovým displejem typu e-ink. Tento typ displeje se běžně používá ve čtečkách knih, jako je třeba Amazon Kindle. Mezi hlavní výhody patří hlavně dobrá čitelnost a nízká energetická náročnost. Mezi nevýhody pak fakt, že je pouze černobílý a nemá úplně nejlepší odezvu na dotyk. Není tak vhodný třeba pro sledování videí či brouzdání sociálními sítěmi, ale třeba na čtení a psaní poznámek je skvělý.

Xiaomi Note E-Ink

Tento konkrétní kousek váží 440 gramů a je také poměrně tenký (5,35 mm). Pod kapotou tiká blíže nespecifikovaný čtyřjádrový čipset s jádry Cortex-A55 v kombinaci se 3 GB RAM a 64GB úložištěm. Výdrž má na starost 3000mAh baterie s podporou 18W nabíjení, což sice na papíře nevypadá nijak zajímavě, ale ve skutečnosti tablet vydrží díky nenáročnému displeji několik dní. Systémem je pak Android 11 a nechybí předinstalovaný kancelářský balíček WPS Office Suite. Cena je stanovena na 2 699 juanů, což je asi 9 000 korun.

Koupili byste si tablet s e-ink displejem?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)