TOPlist

Obří baterie, ultra rychlé nabíjení a silná konstrukce. Čím Xiaomi zaútočí na skládací Samsungy?

xiaomi mix fold 4 ilustrace
  • Příští Galaxy Z Fold od Samsungu bude mít zajímavou konkurenci
  • Novinka od Xiaomi dostane obří baterii s pořádně rychlým nabíjením
  • Pochlubí se také odolnější konstrukcí s pevnějším pantem

Trh se skládacími telefony se neustále rozšiřuje, a pokud zrovna nejste Samsung, musíte přicházet se zajímavými inovacemi, aby si vaše produkty udržely konkurenceschopnost. Xiaomi si je toho evidentně dobře vědomo, a proto chystá silnou zbraň, která má potenciál dát Galaxy Z Foldům v mnoha ohledech na frak. Nadcházející Mix Fold 4, nástupce modelu z loňského srpna, jenž by se s velkým zpožděním nakonec mohl dostat i do Česka, byl nyní vykreslen ve větším úniku.

Detaily přinesl uznávaný insider Digital Chat Station prostřednictvím příspěvku na mikroblogovací platformě Weibo. Dle jeho poznatků se Mix Fold 4 pochlubí baterií s obří baterií, jejíž kapacita by dokonce mohla přesáhnout 5 000mAh hranici. Jen pro srovnání: Honor Magic V2, jeden z nejlepších foldablů současnosti, disponuje navzdory svým kompaktním rozměrům duální 5 000mAh baterií. V čem nicméně bude novinka od Xiaomi zcela vynikat, je rychlost nabíjení, a to díky údajnému 100W výkonu.

Xiaomi-MIX-Fold-3 kompozitní vlákna

Podle leakera bude Xiaomi Mix Fold 4 i tentokrát vhodný také pro milovníky fotografování. Jeho předchůdce se pyšnil solidními kamerami, které byly kalibrovány ve spolupráci s firmou Leica, a připravovaná skládačka dostane zajímavá vylepšení. Těšit se můžeme například na nový periskopický objektiv. Digital Chat Station zmiňuje také 50Mpx hlavní snímač, ale vzhledem k tomu, že s totožným rozlišením pracoval i loňský model, momentálně nelze odvodit, zda primární kamera přinese něco nového, anebo bude úplně stejná. Osobně bych ale spíš sázel na onu první variantu (a tak trochu v to doufám).

Xiaomi Mix Fold 4 únikPříspěvek leakera (strojově přeloženo z čínštiny)

Skládačka bude poháněna čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 v doprovodu až 16GB paměti a 1TB úložiště, což není bůhvíjak překvapivé. Zajímavější jsou však zmínky o pevnější konstrukci a kloubu, v důsledku čehož telefon nabídne lepší životnost.

Zatím není jasné, kdy přesně se Xiaomi Mix Fold 4 dostane na trh, ale předpokládá se, že tak nastane opět v srpnu. Dle dřívějších nálezů bychom se mohli dočkat také globálního debutu, ale zda se výrobce k tomuhle kroku skutečně uchýlí, nedokážeme říct se 100% jistotou.

xiaomi mix fold 3 displej

Zkusili jste si někdy skládací telefon?

Zdroje: Weibo, Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)