TOPlist

První véčko od Xiaomi potrápí nejen Samsung! Překvapí bezkonkurenční rychlostí nabíjení i fotoaparáty

xiaomi mix flip ilustrace (1)
  • Xiaomi letos vydá své první véčko, konkurovat bude nejen Samsungu
  • Představit se má ve třetím kvartálu a může dorazit i do Evropy
  • Nabídne bezkonkurenční výkon nabíjení a překvapí teleobjektivem

Xiaomi už dlouho působí na trhu se skládacími telefony, byť v našich končinách nikdy nebyly příliš populární, jelikož se sem zatím ani jeden nedostal oficiální cestou. Čínský technologický kolos nyní pracuje na další generaci svého Mix Foldu a současně chystá své vůbec první véčko (clamshell), kterým by mohlo slušně potrápit smartphony řady Galaxy Z Flip od Samsungu.

O údajném Xiaomi Mix Flip jsme se toho už v minulosti mohli dozvědět relativně dost, ale jak se postupně přibližujeme k termínu vydání, který se aktuálně zdá být plánován na třetí kvartál letoška, objevují se další a další detaily. Certifikační databáze 3C teď například provařila, že první véčko od Xiaomi nabídne bezkonkurenční 67W nabíjení. Samsung, Motorola, Vivo ani Oppo momentálně nenabízí lepší výkon.

Xiaomi Mix Flip nabíjení

Na čínské sociální platformě Weibo se také začalo dále spekulovat o fotoaparátech. Již v minulosti jsme se dozvěděli, že Xiaomi Mix Flip obdrží hlavní snímač doprovázený teleobjektivem. Primárním senzorem podle všeho bude 50Mpx OmniVision OV50E s optickou stabilizací a dvojnásobné přiblížení zajistí objektiv se 60Mpx snímačem OmniVision OV60A.

xiaomi mix flip fotaky

Dále se předpokládá, že Xiaomi nenechá nic náhodě ani v oblasti výkonu – jeho véčko téměř určitě nabídne moderní vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3.

Na základě dřívějších zvěstí se dá říct, že by Xiaomi Mix Flip teoreticky mohl přijít také do Evropy. Zda ale výrobce nezmění plány a neponechá první véčko čínskou exkluzivitou, nemůžeme garantovat.

Bude Xiaomi schopno konkurovat Samsungu?

Zdroje: Weibo (1, 2, 3), Notebookcheck (1, 2)

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)