TOPlist

První véčko Xiaomi bude bomba! Co o něm už víme?

Véčko Xiaomi
  • Xiaomi dosud svět skládacích telefonů ignorovalo
  • V letošním roce se výrobce na tento segment zaměří
  • První véčko Xiaomi bude krásné a velmi dobře vybavené

Xiaomi si dlouhodobě drží pozici třetího největšího výrobce na světě a zdá se, že v dohledné době se na tom nic nezmění. Společnosti Apple a Samsung mají slušný náskok, další výrobci naopak nemalou ztrátu a třetí pozice výrobci pravděpodobně celkem vyhovuje.

Portfolio Xiaomi pokrývá prakticky celý trh, základní Redmi A3 pořídíte pod tři tisíce korun, nejdražší Xiaomi 14 Ultra (mrkněte na jeho recenzi) stojí přes třicet tisíc. Mezi nimi se potom nachází desítky nejrůznějších telefonů Xiaomi, Redmi a POCO. Jaké ale bude první véčko Xiaomi?

Xiaomi MIX Flip

Úniků dosud bylo minimální množství, výrobce si svoje vlajkové lodě hlídá. První zprávy ale naznačily, že se máme na co těšit. Véčko Xiaomi vsadí na extrémně výkonný Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, tady zkrátka nečekejte žádné kompromisy, lepší procesor dnes na trhu nenajdete. Telefon nabídne na přední straně dva fotoaparáty, pod kterými bude umístěný relativně rozměrný displej. Uvidíme, které funkce bude možné ovládat bez nutnosti otevírat mobilní telefon. Prakticky jistotou je přítomnost operačního systému Android 14 a uživatelského rozhraní HyperOS.

Xiaomi Mix Flip bude mít (jak už jsme zmínili) dva fotoaparáty, které vsadí na senzory Light Hunter 800 a Omnivision OV60A, které nabízí rozlišení 50 respektive 60 megapixelů. Potěší dvojnásobný optický zoom a uvidíme, jak kvalitní snímky bude telefon pořizovat. Třetí fotoaparát je klasický selfie snímač v průstřelu v displeji, který bude mít rozlišení 32 megapixelů. Rozlišení displeje má být 1,5K, odpovídá to informacím ve zdrojovém kódu, ze kterého autoři původního článku čerpali většinu informací. Na Xiaomi véčko už se moc těšíme, oficiální představení by mělo proběhnout v květnu nebo červnu tohoto roku.

Jak se těšíte se na první véčko Xiaomi?

Zdroj: androidheadlines

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)