První véčko od Xiaomi dostane rychlý čip a teleobjektiv

xiaomi ohebný telefon
  • Xiaomi připravuje své první véčko
  • Bude konkurovat Samsungu a Motorole
  • Dostane výkonný procesor

Čínský výrobce Xiaomi se už delší dobu angažuje také v segmentu skládacích telefonů. Již několik let vydává modely řady Mix Fold, které se nikdy oficiálně neprodávaly v Evropě, což se ale má u příštího Mix Foldu 4 konečně změnit. Už delší dobu se navíc traduje, že Xiaomi připravuje také první véčko, s nímž nekompromisně zaútočí na populární řadu Samsung Galaxy Z Flip nebo ambiciózní mobily Motorola Razr.

Předpokládá se, že se první clamshell od Xiaomi ponese označení Mix Flip, což by vzhledem k dosavadním postojům výrobce asi nikoho nepřekvapilo. O něco zajímavější je ale jeden z prvních nástřelů specifikací, s nímž přišel uznávaný insider Digital Chat Station.

Koncept Xiaomi Mix Flip

Podle renomovaného leakera se Mix Flip pochlubí vlajkovým čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, jenž tiká pod kapotou mnohých vlajkových lodí letoška. Dále se údajně můžeme těšit na 50Mpx hlavní fotoaparát, a dokonce nás Xiaomi potěší i teleobjektivem, který nahradí obvyklý ultraširokoúhlý snímač. Chybět nebude ani sekundární obrazovka. Očekávat se nejspíš dá i přítomnost Androidu 14 a nadstavby HyperOS.

Co se pak týče provedení, hlavní předností Mix Flip bude tenká konstrukce a údajně jednoduchý design. Na displeji prý téměř nepůjde vidět přehyb, což je rozhodně dobře, neboť právě výrazný pruh v místě kloubu bývá pro mnohé zájemce o skládačku odrazujícím faktorem.

Kdy se Xiaomi Mix Flip dostane na světlo světa a zda vůbec dorazí na tuzemský trh, v současné době nevíme. Jsme také zvědaví na cenu, protože pokud se ji výrobci podaří správně vychytat, mohl by Samsungu pěkně zavařit.

V čem vidíte hlavní benefit véčkových telefonů?

Zdroje: Digital Chat Station (weibo), Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)