Xiaomi Mi VR: Levný virtuální headset se senzory a ovladačem

Xiaomi Mi VR

Xiaomi přichází se svou verzí virtuálního headsetu. Jedná se ale už o tu lepší verzi, která obsahuje různé senzory, gyroskop apod. Cenově přitom ale bude Xiaomi Mi VR pořád velmi přijatelné, vzhledem k tomu, co nabídne.

Xiaomi Mi VR: Virtuální realita jde i levně?

Konference Xiaomi nebyla jen o Mi Note 2 a překvapení Mi Mix. Ukázali také novou levnou virtuální realitu, která ale vzhledem k minulým zprávám o telefonech trochu zapadla. Nový headset je designován, aby fungoval na nejnovějších telefonech značky Xiaomi, jako je Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus a Mi Note 2.

A i když už se nejedná jen o nějakou náhradu Google Cardboard, cena bude stále velmi nízko. Na čínském trhu bude začínat na 199 jüanech, což je v přepočtu bez DPH 730 korun. Přímo v brýlích je zabudováno několik pohybových senzorů. V balení také dostanete 9-osý pohybový ovladač, který má dotykové ovládací plochy. Headset by měl mít velmi nízkou odezvu, podle Xiaomi jen 16ms. Což by mělo pomoci tomu, aby uživatelům nebylo z virtuální reality špatně.

Společnost také spustila MIUI VR, ve které uživatelé najdou aplikace, hry a videa pro jejich virtuální realitu. Momentálně je v ní dostupných přes 30 VR her a aplikací a přes 500 panoramatických videí. Další prý budou rychle přibývat, má se o to starat více než 200 vývojářských týmů.

Zajímavé bude porovnání s Google Daydream a Samsung Galaxy VR Gear, které toho budou mít hodně společného, přitom ale bude Xiaomi mnohem levnější. Jeden ze stěžejních bodů mnoha srovnání bude právě obsah, kde pravděpodobně bude Xiaomi alespoň zpočátku ztrácet nejvíce.

Pořídili jste si nějakou virtuální realitu pro mobilní telefony?

Zdroj: miui.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)