Daydream View: virtuální realita od Googlu, která vsází na pohodlí a nízkou cenu

daydream-vr-nahledovy

Google na květnové konferenci představil novou platformu Daydream VR, která toho slibovala hodně. Dozvěděli jsme se, že Google pracuje i na vlastním headsetu, ale v té době jsme o něm moc nevěděli. Až dnes Google ukázal Daydream View oficiálně.

Daydream View – headset a bezdrátový ovladač v jednom

Tvůrce Androidu virtuální realitě věří a zvláště té, o kterou se postarají mobilní telefony. K tomu má pomoci nová platforma Daydream VR, která se stala součástí nového Androidu. Vylepšuje virtuální realitu na telefonech, přináší nové verze Google aplikací pro virtuální realitu i nové prostředí. Nyní se přidává i headset Deadream View. Ten přijde ve třech barevných variantách a jeho povrch je tvořen textilní látkou, aby byl pocit při nošení co nejpohodlnější. Povrch bude omyvatelný. Daydream View mohou dokonce používat i uživatelé s nasazenými brýlemi.

Jako u všech headsetů se mobilní telefon vkládá dovnitř, součástí je i popruh, aby headset s telefonem držel na hlavě bez asistence rukou. Podporu samozřejmě dostala nová řada Pixels a telefony, které podporují platformu Daydream, brzy přijdou. Samotným headsetem by dnes Google tolik nezaujal, a proto k němu přidává i bezdrátový ovladač. Ten zjednoduší pohyb ve virtuálním světě a ocení ho nejen hráči her, ale i běžní uživatelé při prozkoumávání VR aplikací. Reaguje na pohyby rukou hráče a má na sobě i několik funkčních tlačítek.

Daydream View

Daydream VR a nové tituly

Celá platforma virtuální reality od Googlu se dočká se nových titulů a aplikací – jednou z nich bude například hra Harry Potter VR. Google láká na spoustu obsahu na svém kanále YouTube, kde se to 360° videi hemží již dnes a budou stále přibývat. Stejně tak zůstává podpora StreetView, díky kterému můžete prozkoumat nejzajímavější místa po celém světě.

Google Daydream View dorazí v listopadu za cenu 79 dolarů (cca 1900 Kč). Bohužel zatím mimo český trh, bude však dostupný v sousedním Německu.

https://youtu.be/rLLAA4ENIP4

Zaujala vás virtuální realita od Googlu? Nepřišlo Daydream VR příliš pozdě vzhledem k velké konkurenci headsetů?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)