Xiaomi kráčí do budoucnosti: Bezrámečkový koncept Mi MIX jde do prodeje

Xiaomi Mi MIX

Xiaomi dnes tahá jedno eso z rukávu za druhým. Nejprve to bylo oznámení podpory “našich” LTE frekvencí u Mi Note 2. Chvíli poté se ukázal koncept bezrámečkového telefonu Mi MIX. Všechny ale překvapilo, že půjde do prodeje během dvou týdnů.

Xiaomi Mi MIX: Obr s 6,4” displejem bez rámečků

Tohle málo kdo čekal, vzhledem k tomu, že ohledně Mi MIX se nevyrojily žádné spekulace. Jednalo se o velké překvapení, protože přichází s něčím, co jsme zatím ještě nemohli vidět u telefonů, které se budou prodávat. O design se postaral světoznámý designer a novátor Philippe Starck.

xiaomi-mi-mix-1

Jedná se o obří telefon s displejem o velikosti 6,4” palce s rozlišením 2040 x 1080px, na první pohled si už ale všimnete něčeho jiného. Mi MIX má opravdu miniaturní rámečky, které na první pohled nejdou vůbec vidět. Nejlépe to jde poznat na vrchní straně, na které normálně máme reproduktor, selfie kameru anebo senzory. Zajímavostí je také displej s poměrem stran 17:9 Samotné rozměry jsou 158,8 x 81,8 x 7,9 mm a váha se zastavila na 209 gramech.

Výkon obstará Snapdragon 821 s frekvencí 2,35 GHz, základní paměť RAM se zastavila na 4GB. Vnitřní paměť bude 128GB. V těle bude i veliká baterie, která má 4400 mAh a podporuje Quick Charge 3.0. Zadní kamera bude mít 16 MPx. Bohužel tahle novinka ještě nebude mít podporu našich LTE frekvencí, jako je tomu u Mi Note 2.

Kde zmizel reproduktor, senzory a selfie kamera?

Jelikož na přední straně najdeme pouze displej, je tato otázka k věci. Reproduktor zůstal, akorát je pod displejem. Díky nové technologii by se ale měl zvuk dostat přes sklo a uživatelé by měli normálně slyšet hovory.

xiaomi-mi-mix-2

Senzor přiblížení byl oddělán úplně, nahradit jej má ultrazvukový senzor, který by měl fungovat úplně stejně, akorát je taktéž schován pod displejem. Přední kamera byla pak přesunuta do pravého dolního rohu a byla zmenšena o 50%. Což nemusí být zcela ideální, počkáme si ale na test.

Xiaomi se také vrací ke keramickému tělu. Celý telefon je vyroben z keramiky, a to včetně rámu a tlačítek. Díky tomu vypadá telefon prémiově a je navíc hodně pevný. Všechno navíc drží pomocí speciálních spojovacích zástrček. Nebylo použito žádné lepidlo, nebo plasty.

xiaomi-mi-mix-3

Prémiová verze s 18K zlatem

Kromě klasické verze, přijde ještě jedna, která bude mít 6GB RAM, 256GB vnitřní paměti a kolem fotoaparátu, respektive čtečky karet, bude 18K zlato. Každé balení Mi MIX také obdrží elegantní kožené pouzdro. Rozhodně překvapí cena, která na čínském trhu začíná na 3499 jüanech, což je v přepočtu bez DPH 12 800 korun, verze s větší porcí RAM, větší vnitřní pamětí a 18K zlatem vyjde na 3999 jüanů, což je v přepočtu bez DPH 14600 korun. Prodej začíná již za 14 dní.

Xiaomi Mi Mix

Xiaomi Mi Mix

  • Displej 6,4" IPS, 1200x1920 px
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 821
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 16 MP
  • Baterie 4400 mAh
  • Cena od 8 279 Kč

Jak se vám líbí bezrámečkový telefon od Xiaomi?

Zdroj: miui.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (44)