TOPlist

Xiaomi Mi Notebook Air: Levnější alternativa k Macbook Air

xiaomi mi notebook air 12,5 2018

Xiaomi nespí ani v posledních dnech roku 2018. Společnost představila nový Xiaomi Mi Notebook Air 12,5. Jedná se o notebook s velikostí displeje 12,5 palce. Jde o přímou konkurenci k Macbook Air. To můžeme vidět na velmi podobných rozměrech i designu. Jeden z hlavních rozdílů je ale cena. Novinka od Xiaomi je mnohem levnější.

Xiaomi Mi Notebook Air je novou generací oblíbeného ultrabooku

První generaci tohoto notebooku jsme si mohli vyzkoušet i my v redakci. Rozhodně na nás ultrabook neudělal špatný dojem, spíše naopak. Xiaomi stihlo ještě v roce 2018 vydat novou verzi. Opět má 12,5″ velký displej, ten má FullHD rozlišení. Potěší miniaturní rámečky kolem displeje. O výkon se stará procesor Intel Core i5-7y54.

xiaomi mi notebook air 12,5

Bohužel stejně jako předchozí model, i tento je dostupný pouze se 4GB pamětí RAM, což je poměrně málo v roce 2018. Paměť RAM doplňuje SSD disk o kapacitě 256 GB. Samotný notebook je 12,9 mm tenký a váží jen 1,07 kilogramu. Je tedy skladnější a lehčí než Macbook Air. Na druhou stranu ten ale má velikost displeje 13,3.

Na jedno nabití by měl notebook vydržet 11,5 hodin, Xiaomi prozatím nedodalo přesnější informace k baterii. Notebook se začíná prodávat v Číně za částku 3 999 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 15 700 Kč.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí nový Xiaomi Mi Notebook Air?

Zdroj: notebookcheck.net

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)