Xiaomi Mi MIX v redakci: Testujeme bezrámečkový unikát (video)

Xiaomi mi mix

O telefonu Xiaomi Mi Mix se toho napsalo hodně a vzbuzuje stále mnoho emocí. Tento telefon totiž přichází s unikátní konstrukcí tenkých rámečků a displeje, který vyplňuje přes 90 % přední strany. Přístroj již máme v redakci, tak si jej pojďme krátce představit.

Konstrukce, která opravdu zaujme

Novinka od Xiaomi přišla bez předchozího očekávání a bez nadsázky čínská společnost překvapila svět. Nejedná se přitom ani tak o útroby telefonu, cenu či výbavu, ale o konstrukci. Xiaomi se podařilo vyrobit telefon, jehož přední stranu vyplňuje z 91,3 % displej, což s sebou nese hned několik zajímavostí.

Rámečky v okolí displeje jsou opravdu extrémně tenké, navíc displej zasahuje až do horní strany zařízení. Musel se tedy reproduktor a senzor přiblížení schovat pod displej. Tělo je navíc z keramiky, což je další netradiční záležitost. Xiaomi Mi Max je zkrátka telefonem, který zaujme na první pohled.

Není na tom špatně ale ani zbylý hardware – Snapdragon 821, až 6 GB RAM paměti, 256GB vnitřní úložiště či 16MPx fotoaparát. Potěší i baterie s kapacitou 4400 mAh, kterou ale samozřejmě bude ždímat obrovský 6,4″ displej. Přestože Mi Note 2 ukázal, že Xiaomi plnohodnotné LTE může umět, model Mi MIX se jej zatím nedočkal.

Xiaomi Mi MIX v redakci: Testujeme bezrámečkový unikát

Xiaomi Mi MIX v redakci: Testujeme bezrámečkový unikát

Xiaomi Mi Mix

Xiaomi Mi Mix

  • Displej 6,4" IPS, 1200x1920 px
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 821
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 16 MP
  • Baterie 4400 mAh
  • Cena od 8 279 Kč

Líbí se vám telefon Xiaomi Mi Mix?

Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti Beryko, kde bude možné telefony zakoupit (128GB verze, 256GB verze).

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)