TOPlist

Xiaomi ukázalo Mi Mix 3 s podporou 5G sítí. Kdy se ho dočkáme?

Xiaomi ukázalo Mi Mix 3 s podporou 5G sítí

Je tomu téměř přesně měsíc, co Xiaomi oficiálně oznámilo nový Mi Mix 3. Na představení bylo slíbeno, že se v budoucnu objeví extra verze telefonu s podporou 5G sítí. Xiaomi nelení a dneska tento model ukázalo na první fotografii.

Xiaomi Mi Mix 3 5G je již v testovací fázi

Fotografii znovu zveřejnil ředitel Xiaomi Lin Bin na čínské sociální síti Weibo. Není to poprvé – už dříve ukázal vysouvací mechanismus nového Mi Mix 3. Tentokrát světu ukázal Xiaomi Mi Mix 3 v 5G verzi. Pokud se na obrázek podíváte pečlivě, tak v pravém horním rohu lze spatřit stavovou ikonu ukazující 5G sítě. Na levé straně zase můžeme vidět ikonku Androidu Pie. Taky nám Xiaomi mohlo dát fotografii s trochu vyšším rozlišením… Ale jak se říká – darovanému koni na zuby nekoukej. Alespoň už víme, že Xiaomi má telefon vyroben a nyní se nachází v testovací fázi.

Xiaomi ukázalo Mi Mix 3 s podporou 5G sítí testování

5G varianta Mi Mix 3 by měla mít stejné specifikace jako základní model. Tedy 6,39 palcový AMOLED displej, vysouvací mechanismus se selfie kamerou a procesor Snapdragon 845. Což znamená, že podpora 5G sítí byla dosažena pomocí externího 5G čipu. Jeden rozdíl bychom ale našli u paměti – 5G verze má nést až 10 GB RAM. Kompletní specifikace, včetně cen, najdete v našem starším článku – představení Xiaomi Mi Mix 3.

Oficiální informace o dostupnosti zatím známy nejsou. Xiaomi má ale na 8. prosince naplánovanou oficiální akci v New Yorku. Spekuluje se, že tam Xiaomi oznámí svůj oficiální vstup na americký trh. Zároveň by při tom mohlo uvést do prodeje základní verzi Xiaomi Mi Mix 3 (bez 5G). 5G varianta by se měla objevit v prvním kvartále příštího roku 2019.

Co myslíte – jak rychle se u nás 5G sítě rozšíří, aby takový telefon šel u nás pořádně využít?

Zdroj: gizmochina.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)