Xiaomi Mi Mix 3 chce být o krok napřed. Nabídne 10GB RAM a podporu 5G sítí

Xiaomi Mi Mix 3 nabídne 10 GB RAM a podporu 5G sítí

V posledních dnech, Xiaomi na svých sociálních sítích škádlilo své fanoušky útržky o nadcházejícím Xiaomi Mi Mix 3. Jednalo se o velmi obecné, takřka nic neprozrazující, střípky. Nyní se konečně objevilo něco konkrétního, tak si to pojďme rychle představit v krátkém souhrnu.

Xiaomi Mi Mix 3 je připraven na budoucnost

Začněme s tím, co vypustila ven španělská pobočka Xiaomi. Ta se chlubí tím, že nový Mi Mix 3 bude podporovat 5G sítě. Druhou neméně důležitou informací, je datum oficiálního představení. K tomu by mělo dojít již příští týden 25. října v Pekingu. To ale vyvolává důležitou otázku – kdy bude telefon reálně dostupný? Zatím totiž neexistuje reálně dostupný čipset s integrovaným 5G modemem.  Pravděpodobně tak telefon využije některý ze současných čipsetů (třeba Snapdragon 845) a 5G konektivity se dosáhne přídavným čipem, jako jsou např. Qualcomm X24 nebo X50. Pokud výrobce opravdu zvolí přídavný modem, doufáme, že tomu i adekvátně přizpůsobí kapacitu baterie.

Další informace pocházejí z oficiálního účtu Xiaomi na sociální síti Weibo. Text na spodní části obrázku nás informuje, že telefon ponese 10 GB RAM. Pokud vás zaujal design obrázků, tak se určitě právě jedná o narážku na výsuvný mechanismus. Neměl by být motorizovaný jako třeba u Oppo Find X, ale přední kamera by se měla vysouvat manuálně.

Is This Xiaomi MIX 3 ? Hands on Video

Is This Xiaomi MIX 3 ? Hands on Video

Video výše ukazuje telefon podobné konstrukce. Mohlo by jít právě o nástupce populárního Xiaomi Mi Mix 2s, nový Mi Mix 3? Dříve zveřejněný render jsme vám přinesli v předchozím článku o Xiaomi Mi Mix 3.

Nahradí podobné vysouvací kamery v budoucnu výřezy v displejích?

Zdroj: Facebook, Weibo (via)

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)