Xiaomi Mi Band 7: přináší nejen skvělý displej s Always-On (první dojmy)

xiaomi mi band 7 první dojmy

Pokud pravidelně sledujete náš web, jistě vám neuniklo, že už nějakou dobu v redakci testujeme Xiaomi Mi Band 7, či chcete-li Xiaomi Smart Band 7, jak se náramek označuje pro Evropu. Ještě předtím, než se pustíme do plnohodnotné recenze se zastavíme u několika detailů, které nás na náramku zaujaly a řekneme si první dojmy z přibližně čtyřdenního používání. Venku je už ale také plnohodnotná recenze na Xiaomi Mi Band 7.

První dojmy z Xiaomi Mi Band 7

Musíme se samozřejmě zastavit u displeje. Jedná se o 1,62palcový AMOLED panel s rozlišením 490 x 192 pixelů a maximálním jasem 500 nitů. Z prvních pocitů můžeme říct, že displej je pro nás příjemným překvapením. Už předchozí generace se chlubila slušným displejem, v této generaci se ale tento aspekt posouvá ještě o kousek dál.

Novinkou je Always-On displej, který se hodí skvěle v případech, kdy chcete prostě jen vědět kolik je hodin, nebo jaký je datum. Samotný displej má jemnost 326 pixelů na palec, což je na podobné zařízení velmi dobrá hodnota. Je příkladně jemný a zrovna dnes, kdy jsme byli na krátké procházce a slunce nám pražilo do zad jsme neměli žádný problém s čitelností.

Vzhledem k absenci jakéhokoliv hardwarového tlačítka se musíte spolehnout na gesta, kterými celý náramek ovládáte. Vše působí (v dané kategorii) velice plynule, aplikace se načítají okamžitě a přestože v útrobách netiká nikterak výkonný hardware je celková vyladěnost na velmi dobré úrovni.

Step up your game with Xiaomi Smart Band 7

Step up your game with Xiaomi Smart Band 7

Novinkou jsou také nové Mars ciferníky, které jsou po vzoru MIUI animované a jde o zajímavé osvěžení, ačkoliv nejsou příliš praktické. Vidíte na nich jen datum a čas. Na tom klasickém můžete kromě toho zobrazit třeba kroky nebo tepovou frekvenci.

Xiaomi Mi Band 7 balení

Co se týče samotného těla, náramek váží pouhých 13,5 gramů a po několika hodinách nošení zapomenete, že jej vůbec máte na ruce. Nechybí ani voděodolnost, takže pokud nechcete, nemusíte jej vůbec sundavat z ruky. Zkoušeli jsme se s ním sprchovat a podle očekávání to zvládl bez sebemenších problémů. Sportovci ocení více než 120 režimů a samozřejmostí je sledování SpO2, stresu či podrobnější sledování spánku, které vám zaznamená jak REM fázi, ale také dech a celkovou kvalitu spánku.

Výdrž zatím nijak hodnotit, jelikož se nám náramek zatím nepodařilo vybít, stejně tak sportovní a zdravotní funkce si necháme až do samotné recenze, která vyjde ještě tento týden. Pokud by vás odradila cena, která v tuto chvíli činí 1 290 Kč, můžete mrknout na naší recenzi Mi Band 6, který je přibližně o pětistovku levnější.

Co vás zajímá ohledně Xiaomi Mi Band 7?

Zdroj: vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)