Na pět let staré Xiaomi Mi A1 míří Android 13. Vybrat si můžete z několika verzí

xiaomi mi a1 android 13

Xiaomi Mi A1 byl představen před pěti lety a debutoval se systémem Android 7.0, přičemž čínský gigant doručil dva roky hlavních aktualizací, takže oficiálně jej lze aktualizovat na Android 9.0. Nyní na něj ale zamířilo hned několik alternativních ROM, díky kterým je možné na tomto dědečkovi spustit nejnovější Android 13.

Model Xiaomi Mi A1 byl podporován komunitou poměrně dlouho. Za zmínku stojí hlavně LineageOS 17.1, které běží na Androidu 10. Pokud ale tento telefon vlastníte a chtěli byste okusit vychytávky novějších verzí Androidu, můžete stáhnout po PixelPlusUI, Spark OS, PixelExperience či ArrowOS. Všechny čtyři ROM běží na Androidu 13 a je v podstatě jen na vás, kterou si vyberete.

Install Android 13 on Mi A1 (AOSP) – How to Guide!

Install Android 13 on Mi A1 (AOSP) - How to Guide!

Jak už název napovídá, nadstavby PixelPlusUI a PixelExperience přichází s designem, který se podobá právě Pixel UI, ArrowOS je pak další alternativa, která v sobě nemá Google aplikace. Je však třeba dodat, že se instalace nemusí obejít bez potíží a tak můžete přijít třeba o VoLTE, rádio, nebo některé funkce fotoaparátu.

Zkoušeli jste někdy alternativní ROM?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)