Další mobil Xiaomi dostane 5G, Mi 9 tak bude druhým v řadě. Ale má to smysl?

Xiaomi Mi 9 5G - příprava

V letošním roce byl na trh uveden zajímavý telefon Xiaomi Mi 9T, po jehož boku byla představena také výkonnější verze Pro. Oba mobily jsou vlajkové lodě společnosti a de facto nahrazují starší model Mi 9. Poslední informace naznačují, že Xiaomi právě u něj pracuje také na verzi 5G. Nedávno také připravilo na tento typ sítě smartphone Mi Mix 3 5G, větší smysl by pak 5G dávalo u vlajkové lodě 9T a výkonnější 9T Pro, která se konečně dostala do Evropy.

Příprava Xiaomi Mi 9 na 5G je v plném proudu

Příprava modelu Mi9 na 5G sítě vyplývá z čínského regulačního orgánu TENAA, kde je veden jako “5G digitální mobilní telefon”. Navíc mobil s označením M1908F1XE podporuje NSA pásma 41, 78 a 79. Mezi hlavní specifikace patří osmijádrový procesor 2,95 GHz (zřejmě Snapdragon 855 Plus), 6 až 12 GB RAM, 128 až 512 GB vnitřního úložiště a 4 000mAh baterie.

Že se jedná o Xiaomi Mi 9 a 9 s 5G podporuje i AMOLED displej s úhlopříčkou 6,39 palců a rozlišením Full HD+. Navíc trojitá zadní kamera se 48 Mpx a 2x teleobjektivem, k tomu 20 Mpx selfie kamera a čtečka otisků v displeji. Neznámý zdroj dokonce uvádí, že půjde o označení Xiaomi Mi 9S 5G.

Kromě podpory 5G má však nabídnout větší baterii, a to právě zmíněných 4 000 mAh namísto 3 300 mAh. Mají ale telefony s podporou 5G v tuto chvíli smysl? Testování sice probíhá napříč Evropou, v USA, Číně i jinde. V ČR to však pro širokou veřejnost zatím nebude, pokrytí je velmi malé. A skutečně uživateli nestačí už takhle rychlé 4G/LTE připojení?

Koupili byste si mobil s 5G?

Zdroj: AndroidAuthority, soyacincau

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)