Konečně! Xiaomi Mi 9T Pro jde v Evropě do předprodeje. Cena je zajímavá

Xiaomi Mi 9T Pro - Evropa

Když Xiaomi oznámilo model Mi 9T, jednalo se znovu o povedený kousek, který bral tentokrát útokem střední třídu. Kromě lákavé ceny nabízel také možnost jednoduché opravy – telefon rozeberete doslova během několika minut i jako nezkušený “technik”. Ještě více jsme se však těšili na vylepšenou verzi Xiaomi Mi 9T Pro, která se v některých zemích prodává jako Redmi K20 Pro. A nyní jsme se konečně dočkali! Xiaomi Mi 9T Pro míří so prodeje v Evropě.

Cena Xiaomi Mi 9T Pro v Evropě a výbava

Cena modelu Mi 9T Pro startuje na 430 eurech, tj. 11 090 Kč; za verzi se 6GB RAMa pamětí 128 GB zaplatíte o 50 euro více (cca 1 290 Kč). Mobil bude dostupný v barvách červená a bílá (základní verze), pro model 6 GB/128 GB bude pak k dispozici černá a modrá. Rozmyslete si, jakou paměť zvolíte, v telefonu chybí slot na micro SD.

Rozdíl mezi Mi 9T Pro a základní verzí je zejména ve výkonu. Zatímco upgradovaný model má Snapdragon 855, ten základní disponuje Snapdragonem 730. O něco rychlejší je také nabíjení, které v případě Xiaomi Mi 9T Pro podporuje 27W adaptér. Ve výbavě má fotoaparát se 48 Mpx (2x 8 Mpx teleobjektiv a 13 Mpx ultra široký) a vyskakovací selfie kamerou s 20 Mpx.

Osazen je Super AMOLED displejem s úhlopříčkou 6,39″, který nabídne rozlišení 1 080p+. Konkurentem mu má být OnePlus 7 Pro s cenou 550 euro, tj. 14 200 Kč. Xiaomi Mi 9T Pro se zatím předprodává v Nizozemsku, brzy by měl však prodej odstartovat také v dalších zemích, včetně České republiky. Krom toho, jak zmiňuji v úvodu, Xiaomi Mi 9T Pro má jednoduchou konstrukci, takže ho snadno opravíte i sami (video v článku).

Jak Xiaomi Mi 9T Pro hodnotíte?

Zdroj: gsmarena

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)