Opravu Xiaomi Mi 9T zvládnete sami za pár minut, nemusíte do servisu (+video)

Xiaomi Mi 9T - rozebraný - oprava

Není to tak dlouho, co Xiaomi představilo očekávaný model Mi 9T; a chvíli na se objevily zmínky i o vylepšeném Xiaomi Mi 9T Pro. Výrobce na svém YT kanálu publikoval video, v němž ukazuje, jak snadná je oprava Xiaomi Mi 9T, takže ji zvládnete i doma. To je na rozdíl od dnešních smartphonů obrovský pokrok, protože to někdy vypadá, že se výrobci snaží opravu mobilů jakkoliv znemožnit. Přímo mistrně se to daří Applu, zejména od iPhonu X výše …ale pojďme se dále věnovat Xiaomi Mi 9T.

Mi 9T: Teardown

Mi 9T: Teardown

Snadná oprava Xiaomi Mi 9T boří standardy

Klasika jsou dnes lepená záda, která lze bez poškození sundat pouze po nahřátí horkým vzduchem. K tomu ale obvykle potřebujete nějaké zkušenosti nebo alespoň pořádnou dávku zručnosti (a trpělivosti). Z videa je patrné, že zadní kryt Xiaomi Mi 9T drží nacvaknutý, takže ho můžete celkem jednoduše sejmout. Většina komponentů potom drží, zdá se, pouze na křížových šroubcích, žádné výmysly jako Torx T5. T4 nebo Pentalobe tady nejsou.

Ukazovaný mobilní telefon má celkově snadnou konstrukci, snad u žádné z hlavních komponent není vidět lepidlo. Jednotlivé konektory jsou viditelné a snadno odpojitelné, hlavní kabel spojující PCB desky nebo kabely od kamer nejsou nějak zrádné. Asi jediný lepený je spoj pod baterií, ta samotná jde ale lehce vyjmout, aniž byste ji museli ven páčit.

Oprava Xiaomi Mi 9T už nevypadá jako zábava na večer

Ze zkušenosti vím, že si řada uživatelů ráda opravuje telefony sama. Ať už je to baví nebo chtějí ušetřit za servis (i když ne vždy to dopadá podle představ). V případě Xiaomi Mi 9T se zdá, že víceméně každý z hlavních komponentů půjde vyměnit levou zadní během několik minut (nejvýše pár desítek minut). Servisy asi nebudou mít radost, osobně ale jednoduchou konstrukci u Xiaomi Mi 9T vítám i z hlediska techniků.

Pustili byste se do opravy Mi 9T sami?

Zdroj: portal.mi-room.ru

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)