Xiaomi Mi 6 se představí tento měsíc: Na co se můžeme těšit? (souhrn spekulací)

Xiaomi MI 6

Už to bude téměř rok, co se odhalilo Xiaomi Mi 5. Telefon, který měl špičkovou výbavu, zpracování a příznivou cenu. K dokonalosti mu chyběla podpora „českého“ LTE. Nástupce Xiaomi Mi 6 by se měl představit již tento měsíc. Pojďme se podívat na souhrn spekulací.

Xiaomi Mi 6 Plus dostane i duální fotoaparát

Z několika uniknutých fotografií, můžeme jasně vidět design telefonu. Ten se příliš nezmění, a to včetně skleněných zad telefonu. O tom, jestli bude existovat i dražší verze s keramickými zády, se zatím neví. Novinkou ale bude duální fotoaparát u Xiaomi Mi 6 Plus, který jsme mohli vidět na tomto telefonu již před několika měsíci u prvních uniknutých renderů. To se v podstatě potvrdilo i u reálných fotek, které se před pár dny dostaly na internet. Záda telefonu budou také zaoblená, díky čemu se bude telefon v ruce držet lépe.

Xiaomi Mi 6 zada

Na přední straně najdeme klasicky hardwarové tlačítko, na stranách by měly být minimální rámečky. Po designové stránce bychom se tedy neměli dočkat mnoha změn, jestli je to dobře, nebo špatně, záleží na každém z vás, a to podle toho, jestli se vám líbí Xiaomi Mi 5.

Snapdragon 835 pravděpodobně v Mi 6 bude

O procesoru v Xiaomi Mi 6 se dlouho hovořilo, původně jsme čekali, že podobně jako v LG G6, bude mít „pouze“ Snapdragon 821. Nicméně podle posledních spekulací to vypadá, že Xiaomi pozdrží prodej telefonu a na trh přijde rovnou se Snapdragonem 835. To je pravděpodobně jeden z důvodů, proč nebyl nový vlajkový model oznámen na veletrhu MWC v Barceloně.

Co se týče specifikací, tak menší model Mi 6 by měl mít 5,15“ velký displej s Full HD rozlišením. Nabídnout by měl 4 nebo 6 GB RAM a tři verze s odlišnou vnitřní pamětí, a to 32, 64 nebo 128 GB. Fotoaparát by měl mít 19 MPx, senzor by měl být Sony IMX400, na přední straně pak má být 8 MPx selfie kamerka. Kapacita baterie se zastavila na hodnotě 3200 mAh. Chybět nemá ani podpora Dual Sim nebo čtečka otisku prstů.

Xiaomi Mi 6 render 1

Větší verze Xiaomi Mi 6 Plus má mít 5,7“ velký displej s FullHD rozlišením. Vnitřní paměť by měla být 64 nebo 128 GB, RAM bude mít phablet pak 6 GB. Další změna by měla proběhnout na zadní straně, kde by měl být 12 MPx duální fotoaparát. Baterie by pak měla mít kapacitu 4500 mAh.

Jak to bude s LTE?

V uniknutém dokumentu, ve kterém najdeme i kompletní specifikace, se našla informace, že telefony budou podporovat i pásma B20, které používá většina českých operátorů. Než se ale budete radovat, nezapomeňte, že se jedná o neoficiální informace. Navíc podobně už to bylo několikrát, kdy podle spekulací měl mít Xiaomi telefon podporu pásma B20, ale při oficiálním uvedení o tom pak nepadlo ani slovo. Například jeden z posledních dražších modelů Mi Note 2 dostal i mezinárodní verzi s podporou mnoha LTE frekvencí, včetně těch českých. Zatím můžeme jen doufat.

xiaomi-mi5-leak

Kdy se představí a kolik bude stát?

Jedno je jasné, Xiaomi Mi 6 se představí ještě v tomto měsíci, potvrdil to přímo CEO společnosti. Přesnější datum zatím nebylo potvrzeno, mluví se ale o buď o 11. nebo 16. dubnu. Přímo na trh v Číně by už se pak telefon měl dostat brzy. Opět se dá očekávat, že prvních několik týdnů bude téměř všude vyprodán a dostat se k němu, bude hodně obtížné. Cena telefonů by měla být velmi příznivá. Nejlevnější verze Xiaomi Mi 6 by mohla startovat na zhruba 8000 Kč bez DPH. Nejdražší verze se podle spekulací bude pohybovat kolem částky 11000 Kč bez DPH. Plus verze by pak měla být dražší o zhruba dva tisíce korun.

Xiaomi výrobky můžete zakoupit na Beryko.cz.

Těšíte se na Xiaomi Mi 6? Myslíte si, že se konečně dočkáme „českého“ LTE?

Zdroje: androidauthority.com, gizmochina.com, phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)