TOPlist

Xiaomi kutí nové hodinky s vytouženým vylepšením. Mrkněte, jak vypadají

Xiaomi hodinky ilustrace
  • Xiaomi připravuje nové chytré hodinky s podporou eSIM
  • Design prozradila certifikační databáze, podobají se Watch 2 Pro
  • Pochlubit se mají velkou baterií, 10W nabíjením a chybět nemá ani NFC

Loni na podzim se Xiaomi vrátilo k operačnímu systému Wear OS, a to s hodinkami Watch 2 Pro, kterým začátkem letoška nadělilo sourozence s označením Watch 2. Oba modely nabízely velice slušný poměr mezi cenou a výkonem, a pokud si více zakládáte na chytrých funkcích než sportovních analýzách, rozhodně vám je můžeme vřele doporučit. Nyní se čínský výrobce připravuje na uvedení dalších hodinek, které přinesou vytoužené zlepšení.

Nové nositelné zařízení Xiaomi s kódovým označením M2312W1 odhalila certifikační databáze TAF (upozornil na to server Gizmochina). Hodinky se na první pohled velmi podobají zmíněnému modelu Watch 2 Pro – rovněž se tedy pyšní kulatým displejem, fyzickou rotační korunkou a patrně i dvěma ovládacími tlačítky. Podle všeho jim nemá chybět ani podpora eSIM.

Xiaomi hodinky TAF certifikace

Díky zalistování v TAF se dozvídáme také podrobnosti týkající se baterie, které nám dávají velké naděje. Právě výdrž totiž u mnohých chytrých hodinek, zvlášť pokud spoléhají na Wear OS, bývá jedním z hlavních kamenů úrazu.

Připravované hodinky od Xiaomi nicméně disponují 586mAh baterií, čímž překonávají jak Xiaomi Watch 2 Pro (495 mAh), tak i například Xiaomi Watch S3 (486 mAh). Utíkají také konkurenčním Galaxy Watch6 47mm (425 mAh) nebo OnePlus Watch 2 (500 mAh). Z dřívější certifikace 3C vyplývá, že hodinky M2312W1 nabídnou 10W nabíjení.

xiaomi watch s2 hodinky wear os Xiaomi Watch 2 Pro

A budou tedy nadcházející hodinky od Xiaomi využívat Wear OS? Momentálně se zdá, že spíše ne. Uznávaný leaker Digital Chat Station totiž naznačil, že je výrobce vybaví svým vlastním operačním systémem. Podle něj také nabídnou NFC a pochopitelně i GPS či monitorování srdečního tepu. Displej má údajně spoléhat na zobrazovací technologii OLED.

Používali jste někdy chytré hodinky od Xiaomi?

Zdroje: Gizmochina, Weibo

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)