Do Evropy přijíždí dvojice koloběžek Xiaomi Electric Scooter 4. Jaké jsou ceny?

xiaomi scooter 4 lite
  • Do Evropy míří dvojice nových koloběžek od Xiaomi
  • Maximální rychlost činí standardních 25 km/h
  • Dražší model ujede na jedno nabití až 35 km

Společnost Xiaomi představila v Evropě další elektrické koloběžky. Po modelech 4 Pro a 4 Ultra se dostává i na levnější verze, které nabízí maximální rychlost 20 km/h a samozřejmě je lze propojit také s mobilní aplikací.

Xiaomi Electric Scooter 4 je vybavena 600W motorem, který pokoří až 16% stoupání, baterie o kapacitě 275,4 Wh lze zajistí dojezd až 35 km na jedno nabití. Stejně jako u jiných modelů Xiaomi jsou zde 10palcová bezdušová kola a displej zobrazující potřebné informace jako je rychlost či stav nabití. Na výběr je pak ze tří výkonnostních režimů.

Model Xiaomi Electric Scooter 4 Lite má pak výkon 300 W a dokáže překonat 14% stoupání, menší 187Wh baterie pak slibuje dojezd až 20 km. Nejlevnější model z celé řady má pak integrované směrovky přímo v řídítkách, což je super funkce a je škoda, že není u ostatních modelů.

Obě koloběžky splňují IP certifikace (IP54 u Lite a IP55 u standardní verze) a začínají se prodávat v Evropě, takže je jen otázkou času, než se dostanou i do České republiky. Za Xiaomi Electric Scooter 4 si čínský gigant žádá 499 eur (asi 11 800 Kč) a za Lite variantu 419 eur (asi 9 900 korun).

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na nové koloběžky od Xiaomi?

Zdroj: Notebookcheck

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)