Xiaomi představilo futuristického robota CyberDog. Co na něj říkáte?

xiaomi cyberdog

Společnost Xiaomi dnes kromě nových modelů Xiaomi MIX 4 a Xiaomi Mi Pad 5 představilo také něco trochu jiného. Xiaomi CyberDog je čtyřnohý robot s otevřeným zdrojovým kódem, takže na ně vývojáři mohou vyvíjet aplikace. Jedná se o velmi zajímavý výtvor, který ukazuje, čeho všeho je čínský gigant schopen.

Xiaomi představilo robota CyberDog

Xiaomi CyberDog má na svém těle celkem 11 různých senzorů jako jsou kamery, dotykové senzory, ultrazvukové, GPS a další, díky kterým se dokáže orientovat ve svém okolí. Běží na platformě Jetson Xavier NX od společnosti Nvidia. Jde o vůbec nejmenší AI superpočítač na světě.

Čínská firma tvrdí, že je tato technologie dostatečně vyspělá na to, aby mohl robot následovat svého “pánička” a vyhýbal se překážkám. Je také schopen identifikovat jednotlivé lidské tváře. Mimo jiné reaguje také na hlasové příkazy.

Xiaomi Cyberdog (Robotic Dog) Live Demo

Xiaomi Cyberdog (Robotic Dog) Live Demo

Produkt zatím není běžně dostupný, namísto toho bude k dispozici pro 1 000 fanoušků firmy Xiaomi, nadšenců do robotů a inženýry, aby společně prozkoumali obří možnosti tohoto robota. Cena sice není úplně malá, na druhou stranu bychom klidně čekali více. Zájemci za něj zaplatí 9 999 juanů, což je asi 33 500 korun bez daně.

Jak se vám robot líbí?

Zdroj: engadget

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)