TOPlist

Xiaomi odhalilo parádní tablety Mi Pad 5. Nabízejí skvělý poměr cena/výkon a rychlý displej

Xiaomi tablet

Poté co Xiaomi představilo očekávaný telefon MIX 4, který mimo jiné disponuje také selfie kamerkou pod displejem se dostalo i na očekávané tablety. Po třech letech je čínský gigant oprášil a naservíroval nám Xiaomi Mi Pad 5 a Xiaomi Mi Pad 5 Pro. Jde bezesporu o jedny z nejzajímavějších tabletů posledních let.

Xiaomi odhalilo tablety Mi Pad 5

Přední stranu obou modelů pokrývá 11″ LCD panel s rozlišením 2560 x 1600 pixelů a 120Hz obnovovací frekvencí. Nechybí podpora Dolby Vision, HDR10 a technologie TrueTone (ano, stejný název technologie používá i Apple), která přizpůsobí barvy okolnímu světlu. Maximální jas pak činí slušných 500 nitů. Co se týče výkonu, v Pro verzi tiká Snapdragon 870, v té standardní Snapdragon 860 s tím, že Pro variantu lze mít kromě Wi-Fi také s 5G konektivitou.

Na zadní straně se pak nachází v případě standardního modelu 13MPx hlavní snímač, u Pro varianty se k němu přidává 5MPx ultraširoký fotoaparát. Nestačí vám to? Kupte si model Xiaomi Mi Pad 5 Pro 5G a dostanete hlavní 50MPx objektiv. Připomínají vám tyto tablety iPady Pro? Tady nekončíme. K dispozici bude totiž také pouzdro s klávesnicí, které se podobá tomu od Applu a nechybí ani nový stylus, který nabízí samplovací frekvenci 240 Hz a na jedno nabití výdrží až 8 hodin. Asi nemusíme zmiňovat, že se na tablet zachytává stejným způsobem, jako je tomu u jablečných tabletů.

Co se týče baterie, Pro varianta nabízí 8 600mAh akumulátor s podporou 67W nabíjení, což je vůbec nejrychlejší v tabletu. Ve standardní verzi pak nalezneme 8 720mAh baterii s podporou 33W nabíjení. Samotné uživatelské rozhraní MIUI je pak samozřejmě přizpůsobeno tabletům a nechybí ani čtyři reproduktory s podporou Dolby Atmos. Příjemné jsou také ceny, jelikož základní 6/128 GB verze Xiaomi Mi Pad 5 vychází na 1 999 CNY, což je asi 6 700 korun bez daně. Pro varianta začíná na 2 499 CNY, tedy asi 8 300 korunách bez daně a pokud byste chtěli 5G verzi, zaplatíte za ní 3 499 CNY, což je asi 11 700 korun bez daně. O mezinárodní dostupnosti se bohužel zatím mlčí.

Koupíte si některý z tabletů Xiaomi Mi Pad 5?

Zdroj: Xiaomi

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)