Video koncept: Ozbrojený Xiaomi CyberDog vybavený do boje

ozbrojený Xiaomi CyberDog koncept

Už jste viděli robopsa, kterého představilo čínské Xiaomi? Nový CyberDog, který je futuristickou, nicméně už ne úplně originální demonstrací moderní robotiky a její další budoucnosti, byl v rámci prezentace vystíněn jako roztomilý a neškodný společník. Co když se ale tento plechový nejlepší přítel člověka promění z domácí hračky na ozbrojený stroj? Představu, která je námětem nejednoho filmu či seriálu a kterou si při prvním pohledu na Xiaomi novinku vytvořil nejeden čtenář a divák, vizuálně zhmotnil majitel YouTube kanálu RAY STUDIO.

How cool a AI dog could be! I armed it!

How cool a AI dog could be! I armed it!

V prostřizích konceptuálního videa je vidět originální CyberDog, který byl pro nadšeného designéra evidentně předlohou. Nebo se alespoň svezl na jeho aktuální popularitě. Teoretický ozbrojený Xiaomi robo pes má podobnou základní konstrukci, nicméně mnohé tvary jsou o dost… no… ostřejší a agresivnější. Bojový vizuál podtrhují také barvy a zejména dva kanóny umístěné na záda stroje. Jak video prozrazuje, jedná se o ručně velmi pečlivě sestrojený model z plastu a několika prvků elektroniky. Konec dokonce naznačuje, že je i schopný pohybu.

Co říkáte na tento směr vývoje robotiky?

Zdroj: YT

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)