Menu

Xiaomi novým vládcem čínského trhu, Samsung poražen

O čínské společnosti Xiaomi se v posledních dnech mluví opravdu hodně. Může za to představení nového modelu Mi 4 a také prodejní statistiky, které ukazují, že Xiaomi míří na vrchol. Minulý týden jsme vás informovali o tom, že se čínská společnost se stala 5. největším výrobcem na světě. Ještě zajímavější je to ovšem na čínském trhu z pohledu posledního kvartálu letošního roku. V tomto období totiž Xiaomi podle průzkumu firmy Canalys prodalo 14,99 milionů smartphonů, Samsung “jen” 13,22 milionů. Zajímavý výsledek, že?

xiaomi-pruzkum xiaomi-pruzkum - 2

Xiaomi králem čínského trhu

Opět se ukazuje, že se společností Xiaomi se musí do budoucna počítat a pocítil to i Samsung, který se dlouhé období držel neohroženě na prvním místě. Po nákupu domény mi.com to vypadá, že čínský výrobce bude expandovat stále do většího počtu zemí, a snad se dočkáme i my v Evropě. Proč jsou telefony od tvůrce modelu Mi 4 tak populární? Je to snadné – nabízejí velmi vysoký výkon, povedený systém, kvalitní konstrukci a to vše za o dost nižší ceny než konkurence.

zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

Andrea

Andrea

7.8.2014 10:27

Přidám se do diskuze, mám měsíc Xiaomi RedMi Note a s telefonem jsem naprosto spokojená. Objednávala jsem ho v Číně, kde vyjde opravdu o dost levněji, než u nás, konkrétně přes stránky http://www.ibuygou.com. Telefon přišel za 4 dny přes DHL, ještě i s MiKey navíc jako bonus, vše zabaleno jako dárek a uvedeno, že se jedná o hudební přehrávač, takže nehrozí ani placení cla. Do telefonu jsem si pak nahrála češtinu, kdy se telefon plně přehraje, takže nehrozí ani žádné nepřeložené znaky. :)

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

7.8.2014 10:49

Parádní! Používáte Mi Key? A jak jste vyřešila češtinu? Poradíte ostatním?! :)

WJ

WJ

7.8.2014 10:54

Dunco: Je vidět, že s tím nemáš žádnou osobní zkušenost. Ani jedna tvá domněnka nemá oporu v realitě.
Namátkově: lze objednat z Číny z renomovaného eshopu – doba dodání do 5 dnů prostřednictvím DHL; Osobní zkušenost s reklamací přehřátého displeje (čistě moje chyba) – do dvou týdnů nový přístroj bez vyptávání; Kamarád potřeboval opravit prasklý displej – taktéž no problem; Aktualizace poskytuje Xiaomi už 3. rok; Společnost vyvíjí svoji velmi kvalitní nadstavbu Androidu (vedle Cyaonogen-mod nejlepší na trhu); Za dva roky užívání jsem nenašel jedinou výtku.

Co tam máš dál, experte na “Tvojí Čínu”?

Andrea

Andrea

7.8.2014 11:03

MiKey jsem používala jen chvíli, hlavní pro mne byl rychlý přístup do fotoaparátu. Ale vzhledem k tomu, že je možné si navolit odkaz na fotoaparát při odemykání telefonu a celkově rychlému systému pak MiKey ztrácí význam. Čeština byla stažena ze stránek http://www.miui.cz do PC, kdy jsem pak připojila telefon a přehrála ho a nahrála do něj češtinu.

dunco

dunco

z aplikace
7.8.2014 11:15

WJ:no vidíš, a já jsem zatím nemusel telefon nikam posílat, tak si ho užívej než ho budeš muset zase odeslat na reklamaci do Číny.

frydas

frydas

7.8.2014 12:55

Dunco ty to prostě ne chceš pochopit … Snažíme se ti tu vysvětlit, ze tobě když se na tel ne o pokazí, budeš měsíc čekat než ti vůbec záruční opravu vyřídí a to ti ji ani nemusí uznat ( ted mi určité budeš tvrdit, ze to měsíc netrvá, já mám spoustu zkušenosti s telefony, PC, ntb az po lednicku, ze to tak trvá) kdežto my to poslem Conanovi a ten se vůbec nepta, pošle novej kus a hotovo, pro ne je důležitá spokojenost zákazníka, chtějí abysme se vraceli, ne jako tady, kde ti reklamaci ve spouště případů neuznání a ještě ti arogantně sdělí, ze když se mi to nelíbí at jdu jinam …

Macany

z aplikace
7.8.2014 14:03

dunco: ty sonáče (k700,k750, k850) jsem měl taky… byly úžasné, ale ještě v době “hloupých telefonů”, s příchodem chytrých, pak se to pomalu ale jistě začalo kazit… ale nejen ten tvůj ověřený sonáč, ale všechny značky u nás… a ted přichází nové firmy a s snad lepšími ambicemi… snad se nestanou další ovečkou, ale udrží si vyšší standard… a nemyslím tím jen xiaomi, ale i další kvalitní značky z chiny… a reklamace začaly být kritické u Samsungu a postupně se přidaly i ostatní značky…

Jiri

Jiri

7.8.2014 14:37

MIUI je jediny android, ktery se da pouzivat s potesenim, ten holy a ostatni varianty velkych vyrobcu jsou za trest. V tomto patri xiaomi dik a dle trzniho podilu popsaneho i timto clankem nejen ode mne. Take mam par tydnu redmi note.

raddeekk

raddeekk

7.8.2014 17:36

Ahoj všichni. Pánové(a samozřejmě dámo), chtěl bych Vám moc poděkovat za to že mi cesta domů při čtení komentů opravdu utekla. Číst tyhle kecy bylo opravdu zajímavé, dojemné a občas bohužel i k pláči.
Nevím co je horší, jestli názory od dunca, nebo to, že ostatním nedošlo že nemá cenu ho přesvědčovat o tom že nemá pravdu. Vzpomeňte si na toho jednoho cypa (nick něco s jabkem), stačilo ho ignorovat a byl klid. Tady více než jinde platí tohle(promiňte mi za ty výrazy, ale jinak to prostě ztrácí smysl) “Hádat se v internetové diskuzi je jako soutěžit na paraolympiádě. I když vyhraješ, pořád budeš kripl.”

Já mám osobně MI2S 1rok, 3měsíce a 6dní. Maximálně jsem spokojen. Ano momentálně vychází lepší poměr cena výkon One+One než MI4, ale zase sežeňte ho že :)…navíc tam nejsou některé vychytávky.

Pokud někomu nestačí výborný poměr cena výkon, kvalitní zpracování (Po několika pádech kdy jsem o něj měl fakt strach je v pohodě. Odnesl to jenom rámeček kolem displeje a zadní kryt, ale stejně si chci objednat jinou barvu krytu), spousta příslušenství, týdenní aktualizace, kompletní čeština a i softwarové vychytávky oproti jiným výrobcům, tak mu přeju hodně štěstí a brzké uzdravení.

Jo mimochodem, tady je ještě dalších 50 důvodů pro xiaomi, které mi osobně spoustu věcí ulehčují při používání telefonu a jinde jsem je neviděl: http://www.miui.cz/viewtopic.php?t=2492

Howg a hodně zdaru kluci, rád si od vás zase něco přečtu :)

bobo

bobo

7.8.2014 17:49

Ten Dunco je ale prevít, a jak psal 20let praxe učit se chodit, mluvit, číst a psát.. Takže čerstvej maturant? Ale jsi až moc neobjektivní..

dunco

dunco

z aplikace
7.8.2014 18:54

bobo :tak ten byl dobrej s tím maturantem,maturoval jsem v roce 1984, tak si to spočítej. Jinak chlapci já Vám přeji hodně krásných chvil s Vašimi telefony a fakt nemám nic proti Vaší Číně, ale zůstanu u mé značky, takže zdarec.

dunco

dunco

z aplikace
7.8.2014 19:00

raddeekk:cyp jsi akorát tak Ty, v tom Vašem chacharsku jsem byl na vojně a větší blby jsem od té doby nepotkal,urážky si nech pro chachary od Vás.

lordx

lordx

8.8.2014 8:28

Já jsem měl na recenzi Redmi 1S a posléze jsem si ho koupil i jako osobní telefon. Skvělej kousek za pár šušní (3450Kč). To samé Mi3, ten jsem měl sice v rukou jen krátkou dobu, ale by jsem z něj taky dost nadšený. A teď tu mám na stole MiPad a ten dopadl bohužel velmi špatně…

raddeekk

raddeekk

8.8.2014 19:21

Tak dunco, tak si to přečti ještě jednou, dvakrát, vlastně kolikrát budeš potřebovat aby jsi to pochopil a až se to stane, tak sem napiš jestli se to povedlo, protože nechápu jak si můžeš na sebe vztáhnout větu:
Vzpomeňte si na toho jednoho cypa (nick něco s jabkem), stačilo ho ignorovat a byl klid.

Že ty jsi ten otrapa jalíčkář žejo :D

dunco

dunco

z aplikace
8.8.2014 21:38

raddeekk :to víš, že jo brouku, určitě jsem jablíčko.

RSS (komentáře k článku)