Xiaomi novým vládcem čínského trhu, Samsung poražen

Xiaomi1

O čínské společnosti Xiaomi se v posledních dnech mluví opravdu hodně. Může za to představení nového modelu Mi 4 a také prodejní statistiky, které ukazují, že Xiaomi míří na vrchol. Minulý týden jsme vás informovali o tom, že se čínská společnost se stala 5. největším výrobcem na světě. Ještě zajímavější je to ovšem na čínském trhu z pohledu posledního kvartálu letošního roku. V tomto období totiž Xiaomi podle průzkumu firmy Canalys prodalo 14,99 milionů smartphonů, Samsung “jen” 13,22 milionů. Zajímavý výsledek, že?

xiaomi-pruzkum

Xiaomi králem čínského trhu

Opět se ukazuje, že se společností Xiaomi se musí do budoucna počítat a pocítil to i Samsung, který se dlouhé období držel neohroženě na prvním místě. Po nákupu domény mi.com to vypadá, že čínský výrobce bude expandovat stále do většího počtu zemí, a snad se dočkáme i my v Evropě. Proč jsou telefony od tvůrce modelu Mi 4 tak populární? Je to snadné – nabízejí velmi vysoký výkon, povedený systém, kvalitní konstrukci a to vše za o dost nižší ceny než konkurence.

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (65)