TOPlist

Audiochatování táhne. Xiaomi má vlastní aplikaci pro seznamování

Xiaomi audio seznamka Heyy

Aktuálně velkou popularitu aplikace Clubhouse asi není potřeba příliš připomínat. Služba, která uživatelům poskytuje možnost prostřednictvím audia pořádat a poslouchat debaty nad konkrétními tématy, si získala obrovské množství fanoušků. Na tuto rychlou slávu se okamžitě rozhodli zareagovat velcí hráči jako Twitter či Instagram a dokonce existuje i neoficiální aplikace pro Android od českých vývojářů. Nezahálí ani oblíbená čínská firma Xiaomi, která už má na kontě dokonce dvě aplikace vycházející z podobného principu. Společnost nejprve v únoru překopala svou deset let starou aplikaci MiTalk, ze které pro čínský trh udělala kopii Clubhouse. Nyní Metso Software Design, dceřiná firma Xiaomi, vydala další podobnou aplikaci, která funguje jako audio seznamka.

Novinka se jmenuje Heyy a je Clubousu také velmi podobná, i když si klade za cíl přímo seznamování lidí. Dovoluje uživatelům spojit se v konverzaci jen ve dvou či ve skupinách a zohledňuje také různé zájmy. Může jít třeba o debaty o sportu, ale i online zpívání karaoke nebo hraní her. Zatímco MiTalk je spíše pro profesionály a „dospělejší“ uživatele, audio seznamka Heyy nepřímo pocházející z dílny Xiaomi cílí na mladší publikum, které má zájem o sblížení s dalšími lidmi. Novinka zatím funguje jen v Číně a má cca 60 milionů stažení. V Obchodě Play se nachází aplikace se stejným názvem, nicméně nejde o totožný nástroj.

Využili jste někdy nějakou seznamovací aplikaci?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)