Instagram prý chystá “Clubhouse funkci” a koncové šifrování

Instagram Clubhouse funkce

Audiochatovací aplikaci Clubhouse, velký fenomén posledních týdnů, se snaží v tuto chvíli napodobit kdekdo. Na vlastní variantě usilovně pracují skoro všichni velcí hráči, včetně třeba Twitteru, a v Obchodě Play je dokonce i neoficiální varianta pro Android, která pochází z ČR. Oficiální vydání androidí verze se také blíží, ale zatím bez jasného termínu. Stihnou to vývojáři Clubhouse dřív, než se s vlastní kopií vytasí někdo další? Zdá se, že do zástupu se nyní reálně staví i Instagram, v jehož aplikaci se objevil náznak funkce připomínající Clubhouse. Společně s tím i stopy po zavádění koncového šifrování pro chatování.

Instagram
Instagram

Instagram už na začátku března oznámil příchod Rooms neboli místností pro živé videohovory. Úplně stejně se přitom jmenuje prostor pro audio přenosy i v Clubhouse. Inspirace je tedy zřejmá. Vývojáři Instagramu však podle všeho chtějí své dílo připodobnit populárnímu vzoru ještě víc.

Známý reverzní inženýr Alessandro Paluzzi v aplikaci objevil novou ikonu, která s největší pravděpodobností povede právě k úplně audio komunikaci. Zatímco nyní může autor pozvat do videokonferenčních Rooms tři osoby, u této funkce by to snad mělo být víc. Prostě se nejspíš chystá funkce, která v Instagram aplikaci vytvoří nefalšovanou Clubhouse kopii.

Používáte Instagram? Na co všechno?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)