Xiaomi začíná testovat Android 14! Zatím na těchto zařízeních

Android 14 Xiaomi zařízení
  • Xiaomi již začalo interně testovat Android 14
  • V tuto chvíli se zkouší na čtyřech zařízeních
  • Plná verze nového Androidu vyjde v srpnu

Google v únoru vydal první vývojářskou betu systému Android 14 a začátkem května se dostane i na první betu. Je tedy pochopitelné, že se již interně testuje nejen na Pixelech, ale také na telefonech od ostatních výrobců, ať se bavíme o Samsungu, nebo třeba čínské konkurenci. Novou verzi systému testuje i Xiaomi a to hned na několika různých zařízeních.

Google I/O 2023 se koná už příští týden a očekává se, že kromě hardwarových novinek Google představí Android 14 oficiálně a vyzdvihne ty nejpodstatnější změny. V tuto chvíli to vypadá, že Xiaomi vydá veřejnou betu Android 14 minimálně pro čtveřici zařízení. Již 25. dubna totiž začala novinku testovat na Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro a nových tabletech Xiaomi Pad 6 a Xiaomi Pad 6 Pro.

Android 14 Beta 1: Top new features!

Android 14 Beta 1: Top new features!

Je tedy velice pravděpodobné, že Xiaomi oficiálně představí beta program pro širokou veřejnost příští týden. Plný Android 14 pravděpodobně vyjde v srpnu, přičemž jako první jej dostanou pravděpodobně Pixely a hned poté budou následovat mobily od Samsungu. Xiaomi si s Androidem 13 dalo poměrně na čas, takže pokud budeme počítat se stejným scénářem, dočkáme se až ke konci letošního roku.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se těšíte na Android 14?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)