TOPlist

Duo Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra nepřestává překvapovat. V Evropě se mu daří mnohem lépe než loňským vlajkám!

Xiaomi 14 Ultra
  • Řada Xiaomi 14 nedávno zažila svůj globální debut
  • I pro zdejší trh byly uvedeny modely Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra
  • Oběma vlajkovým lodím se daří výrazně lépe než jejím předchůdcům

Několik dní nazpět se svého globálního debutu konečně dočkalo vyhlížené duo vlajkových lodí Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra. Představení právě těchto dvou modelů i pro Českou republiku odráží důležitou změnu v přístupu výrobce – loni do Evropy dorazil i model Pro, jenž tentokrát zůstal exkluzivní pro Čínu. Rovněž je důležité připomenout, že Xiaomi 13 Ultra do našich končin naopak nikdy oficiálně nezavítalo, ačkoliv bylo uvedeno například v sousedním Německu.

Že se Xiaomi rozhodlo uchýlit k jiné strategii, zjevně přineslo své ovoce. Anebo za to mohou čistě jen působivé specifikace obou produktů, popřípadě vcelku výhodné bonusy ke koupi/předobjednání. Nehledě na příčinu se ale Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra mohou pochlubit několikanásobně lepšími prodeji v Evropě, než měli jejich předchůdci. Na čínské sociální platformě Weibo o tom informoval prezident společnosti Lu Weibing.

Konkrétní čísla sice neprozradil, ale dozvěděli jsme se, že se základní model prodává 6x lépe než jeho předchůdce, Xiaomi 13. Xiaomi 14 Ultra, které na tuzemský trh dorazí až 18. března, se ale ve fázi předprodeje nachází již nyní a překonalo minulou Ultru hned trojnásobně.

Xiaomi 14

Kde koupit:

Cena od: 21 990 Kč

Je ale nutno mít na paměti, že se s nejvyšší pravděpodobností jedná o statistiky, jež vychází z prvních pár hodin od vydání. V následujících dnech, týdnech či měsících se situace může vyvíjet úplně jinak.

Komerční sdělení Mobil Pohotovost

Nejvýhodněji pořídíte nový Xiaomi 14 a 14 Ultra u Mobil Pohotovosti, kde v prvních dnech ušetříte 4 000 Kč, získáte dárek k předobjednávce a čeká na vás i prodloužená 3letá záruka, kterou získáte k telefonu zcela zdarma. Více zjistíte mp.cz/xiaomi14.

Jak na vás nová řada Xiaomi 14 působí?

Zdroj: Weibo

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)